اعزام تیم پزشکی به عراق برای مراسم تاسوعا و عاشورارئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر گفت که تیم پزشکی ۳۹ نفره برای ارائه خدمات پزشکی در تاسوعا و عاشورا به عراق اعزام می‌شوند.

سید علی مرعشی در گفت‌وگو با دوستی دانلود، در مورد پوشش مراسم تاسوعا و عاشورا اظهار کرد: امسال تیم پزشکی ۳۹ نفری به عراق اعزام می‌شوند و در ایام تاسوعا و عاشورا به همه زائران از جمله زوار ایرانی و سایر کشورها که به کربلا می‌روند خدمات ارائه می‌کنند. 

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر اضافه کرد: خدمات‌رسانی ما  یکی با همکاری عتبه امام حسین(ع) و دیگری با همکاری هلال‌احمر عراق صورت می‌گیرد. 

وی افزود: همچنین برنامه درمانگاهی ما در نجف و کربلا هم برقرار است و تیم متخصص عمومی، ارتوپدی، قلب، زنان، اطفال، داخلی و کادر پرستاری اعزام می‌شوند و خدمت‌رسانی می‌کنند و پس از عاشورا هم بر می‌گردند. 

مرعشی در مورد برنامه‌ریزی برای پوشش اربعین نیز گفت: در مراسم اربعین هم تیم ویژه‌ای فعالیت خواهد کرد و اقدامات اولیه برای این کار در حال انجام است. تیم راه‌انداز ما در ۱۵ محرم برای انجام مقدمات کار و جانمایی درمانگاه‌ها در سامرا، کاظمین، نجف و کربلا اعزام می‌شوند.

انتهای پیام