اعطای تسهیلات خوداشتغالی به خانواده شهدا و ایثارگرانسرپرست بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان گفت: تسهیلات خوداشتغالی به خانواده شهدا و ایثارگران استان پرداخت می‎شود.

محمود زرین‌جویی در گفت‌وگو با دوستی دانلود، با بیان اینکه 3700 نفر از جامعه ایثارگری استان بیکار و نیازمند کار هستند، اظهار کرد: استخدام خانواده‌ها و فرزندان شهدا و ایثارگران از طریق شرکت در آزمون‌های استخدامی ارگان‎های مختلف و از کانال ثبت‎نام در سازمان سنجش صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: براساس قانون باید 25 درصد از سهمیه استخدام‌ها به فرزندان شهدا و ایثارگر تخصیص یابد که متأسفانه این مهم نه تنها در لرستان بلکه در دیگر نقاط کشور نیز رعایت نمی‌شود.

زرین‌جویی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه ظرفیت اشتغال در لرستان کم است، این موضوع در بحث استخدام و اشتغال فرزندان شهید و ایثارگر نیز تأثیر گذاشته و باعث شده که سهم فرزندان و خانواده‌های شهدا، جانبازان و آزادگان از اشتغال در بدنه دولت و حتی بخش خصوصی محقق نشود.

سرپرست بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان یادآور شد: برای رفع مشکل اشتغال فرزندان شاهد و ایثارگر استان به دنبال پرداخت تسهیلات خوداشتغالی به آنان هستیم تا بخشی از مشکل اشتغال آنها از طریق تولید مرتفع شود.

وی با اشاره به اینکه رایزنی‌هایی با بخش خصوصی برای جذب و استخدام تعدادی از خانواده شهدا و ایثارگران انجام شد که متأسفانه به بار ننشست، تصریح کرد: تعداد کمی از جامعه هدف ما توانستند جذب بخش خصوصی شوند.

زرین‌جویی گفت: برنامه داریم امسال با پرداخت تسهیلات خوداشتغالی و پیگیری از طریق ادارات و سازمان‌های دولتی، بخشی از جامعه بیکار خانواده‌های شهدا و ایثارگر را جذب بازارکار کنیم.

انتهای پیام