«بازار محتوای دیجیتال» چهارشنبه افتتاح می‌شودمهدی یادگاری اعلام کرد «بازار محتوای دیجیتال» از روز چهارشنبه 5 اردیبهشت ماه در سی‌وششمین جشنواره جهانی فیلم فجر افتتاح می‌شود.

به گزارش دوستی دانلود طبق گزارش رسیده، مهدی یادگاری مدیر بازار فیلم سی‌وششمین جشنواره جهانی فیلم فجر از اتمام فعالیت غرفه‌های خارجی شرکت کننده در بازار فیلم خبر داد و گفت: امسال بازار فیلم اصلی جشنواره را تا روز دوشنبه 3 ازدیبهشت ماه قرار دادیم تا بازار خیلی طولانی و خسته کنند نباشد.

وی با بیان اینکه تعداد تقاضایی که برای حضور در بازار فیلم داشتیم بیشتر از تعداد غرفههای ما بود، توضیح داد: برای اولین بار فعالان حوزه محتوای دیجیتال در ادامه سی‌و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر حضور دارند که ادامه بازار فیلم فجر است.

یادگاری با اعلام اینکه کار غرفههای خارجی روز دوشنبه 3 اردیبهشت تمام شده و غرفههایشان در اختیار بازار محتوای دیجیتال قرار می‌گیرد، بیان کرد: فعالیت این شرکتها از روز چهارشنبه 5 اردیبهشت ماه آغاز میشود.

او در توضیح بیشتر گفت: حضور شرکتهای فعال در حوزه محتوای دیجیتال شامل شرکتها و افرادی است که در حوزه دیجیتال خدمترسانی میکنند و نه تنها حوزه IPTV و VODها را در بر میگیرد، بلکه افرادی که خدمات دیجیتال برای تولید فیلمها را ارایه میدهند مثل ویژوال افکت نیز در این حوزه قرار میگیرند و ما از آنها برای حضور دعوت کردیم.

وی با دعوت از فیلمسازان برای حضور در بازار، در مورد تعداد شرکتها و افرادی که در این بازار حضور خواهند داشت، گفت: تاکنون سه شرکت ویژوال افکت و تعدادی از اپراتورهای IPTV و VOD برای حضور اعلام آمادگی کردند.

مدیر بازار فیلم سی‌وششمین جشنواره جهانی فیلم فجر در مورد هدف از حضور فعالان حوزه دیجیتال توضیح داد: هدف بازار فجر معرفی فعالان این حوزه به یکدیگر و به اهالی سینما است چون این حوزه جوان است و افرادی که در این عرصه فعال هستند نیاز دارند تا از نوع رایتها و چگونگی عقد قرارداد مطلع شده و با و افراد و دفاتر اصلی در تماس باشند به همین دلیل ما تلاش کردیم در بازار این آشنایی صورت گیرد.

وی تاکید کرد: در عین حالی که آینده این صنعت رو به پیشرفت است، ما باید حوزه دیجیتال را صرفنظر از مشکلات موجود در حوزه نظارت بر محتوی و کپی رایت جدی بگیریم.

مدیر بازار فیلم سی‌وششمین جشنواره جهانی فیلم فجر با تاکید بر اینکه باید وضعیت حق پخش در حوزه دیجیتال سروسامان پیدا کند، گفت: الان سایتهایی هستند که به صورت غیرقانونی فعالیت میکنند و در حال عرضه فیلمها هستند و این موضوع به نفع فعالان و سرمایه گذاران این صنعت نیست و حتما باید راهکاری در این مورد پیدا شود.

یادگاری در پایان گفت: بخشی از شرکت های پخش کننده حاضر در بازار فیلم سی‌وششمین جشنواره جهانی فیلم فجر نیز در بازار محتوای دیجیتال حضور دارند.

انتهای پیام