بازخوانی زندگینامه شهید مطهری در رادیو


از هشتم تا چهاردهم اردیبهشت، زندگینامه داستانیِ معلم شهید استاد مرتضی مطهری بر اساس کتاب “داستانی که تمام نمی‌شود” اثر احمد عربلو در برنامه “کتاب شب” رادیو تهران بازخوانی می‌شود.

به گزارش دوستی دانلود، موضوع این کتاب از آنجا شروع می‌شود که با نزدیک شدنِ روز معلم، دانش آموزان یک کلاس از دبیرشان می‌خواهند بگوید که چه چیزی دوست دارد تا آنها به عنوان هدیه روز معلم برای او تهیه کنند. دبیر که نویسنده هم هست، از پیشنهاد آنها استقبال می‌کند اما می‌گوید هدیه شما باید فکری باشد، یعنی کمکم کنید تا بتوانم کتابی را که قرارداد بسته‌ام درباره زندگی شهید مطهری بنویسم، تمام کنم. دانش آموزان، استقبال می‌کنند و قرار می‌شود هر کدام از آنها در مورد بخشی از زندگی شهید مطهری تحقیق کنند و مطالبی در آن باره بنویسند و بیاورند در کلاس بخوانند تا اگر در جمع تصویب شد، در کتاب آقای دبیر هم نقل شود. هر کدام از بچه‌ها درباره ماجراهایی از زندگی شهید مطهری، از جمله: تولد، کودکی، جوانی، درس خواندن، هجرت به قم، شاگردی نزد علمای بزرگ، تدریس در دانشگاه، شرکت در مبارزه و همراهی با امام خمینی (ره) و در نهایت درباره ترور و شهادت وی، مطالبی می‌نویسند و در کلاس می‌خوانند. بهترین نوشته‌های آنها، تبدیل می‌شود به زندگینامه داستانی شهید مطهری که با عنوانِ “داستانی که تمام نمی‌شود” در انتشارات سوره مهر به چاپ می‌رسد.

این کتاب با تنظیم رادیوییِ سردبیر برنامه کتاب شب محمدباقر رضایی، تهیه‌کنندگی رضا قربانی و روایت بهروز رضوی، در هفت قسمت ۲۰ دقیقه‌ای، از امشب به مدت یک هفته، ساعت ۲۳:۳۰ در برنامه کتاب شب بازخوانی می‌شود. برنامه را گروه اخلاق و زندگی شهروندی رادیو تهران تولید می‌کند.

انتهای پیام