برگزاری آزمون متقاضیان دانش‌افزایی تربیت مدرس بنیاد سعدی


مرحله اول آزمون تعیین سطح متقاضیان نخستین دوره دانش‌افزایی تربیت مدرس بنیاد سعدی در حال برگزاری است.

به گزارش دوستی دانلود بر اساس خبر رسیده، این آزمون تعیین سطح برای بخش گفتاری و به صورت برخط(آنلاین) از هفته گذشته در حال برگزاری است و تا سه روز دیگر ادامه دارد.

عباس نجار، مدیرآموزش بنیاد سعدی در همین‌باره توضیح داد: ۶۰ نفر از متقاضیان غیرایرانی شرکت در دوره دانش‌افزایی تربیت مدرس باید در این آزمون تعیین سطح شرکت کنند. این آزمون از طریق نرم افزار اسکایپ برگزار می شود و طول مدت آن بین ۵ تا ۱۵ دقیقه است.

او درباره شیوه آزمون گفتاری آنلاین(برخط) بنیاد سعدی توضیح داد: در مصاحبه آزمون گفتاری آنلاین، سوالات هر داوطلب متفاوت با یکدیگر و بر اساس اصول استاندارد آزمون‌سازی طراحی شده است. در ابتدا سوالاتی مبنی بر معرفی و زندگی شخصی افراد از آنان پرسیده می شود تا ضمن آشنایی اولیه متقاضی با محیط آزمون، شناخت اولیه‌ای نیز از سطح زبانی وی توسط آزمونگر به دست بیاید. سوالات آزمون گفتاری بر اساس استاندارد آزمون‌سازی آموزش زبان دوم تهیه شده و از ساده به دشوار ترتیب یافته‌اند.

نجار درباره سایر مراحل آزمون تعیین سطح  نیز گفت: پس از قبولی اولیه متقاضیان، دو مرحله آزمون دیگر نیز در ایران از آنها اخذ خواهد شد تا سطح واقعی دانش زبانی‌شان معلوم شود. این دو مرحله به صورت آزمون چهارگزینه‌ای و نوشتاری است. در  آزمون چهارگزینه‌ای مهارت­‌های درک مطلب، دستور زبان، واژگان و شنیداری و در آزمون نوشتاری مهارت‌های نوشتن، دستور زبان و واژگان شرکت‌کنندگان سنجیده خواهد شد.

مدیر آموزش بنیاد سعدی با اشاره به این‌که سال گذشته نیز از متقاضیان شرکت در دوره دانش افزایی بلند مدت، آزمون گفتاری برخط(آنلاین) اخذ شده است، افزود: سال گذشته مخاطبان ما طیف وسیعی از سطح نوآموز تا سطح زبانی ماهر را در بر می گرفتند. اما امسال با توجه به تجربیات سال های گذشته دوره دانش‌افزایی را به تفکیک تربیت مدرس استادان زبان فارسی و فارسی‌آموزان و در دو زمان متفاوت برگزار می‌کنیم. بنابراین شرکت کنندگان آزمون گفتاری تربیت مدرس می بایست سطحی بالاتر از فوق میانی را کسب کنند تا در دوره پذیرفته شوند.

او همچنین گفت: این آزمون جمعا در پنج روز برگزار می‌شود و نتایج آزمون هر متقاضی فردای روز آزمون از طریق ایمیل به وی اطلاع داده خواهد شد.

بنا بر اعلام این خبر، نخستین دوره دانش‌افزایی تربیت مدرس زبان فارسی بنیاد سعدی از ۲۷ تیرماه به مدت یک ماه آغاز خواهد شد و متقاضیان طی این مدت، ۱۰۰ ساعت آموزشی را سپری خواهند کرد.

انتهای پیام