حضور فعال انتشارات دانشگاه علامه در نمایشگاه بین‌المللی کتاب مسکو


انتشارات دانشگاه علامه طباطبائی با عرضه بیش از ۵۰ کتاب در سی‌و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب مسکو شرکت کرد.

به گزارش دوستی دانلود، به نقل از پایگاه خبری دانشگاه علامه طباطبائی (عطنا)، مراسم افتتاحیه این نمایشگاه روز ۱۴ شهریور ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی مسکو با حضور بیش از ۳۰۰ ناشر از ۲۵ کشور برگزار شد.

انتشارات دانشگاه علامه طباطبائی نیز با همکاری موسسه نمایشگاه‌های بین‌المللی در این نمایشگاه شرکت کرده است.

به گفته دکتر امیر زندمقدم، مدیر انتشارات دانشگاه، دانشگاه علامه طباطبائی در این نمایشگاه به معرفی و عرضه بیش از ۵۰ عنوان کتاب در حوزه‌های آموزش زبان فارسی، ادبیات فارسی، زبان و ادبیات روسی، علوم سیاسی و روابط بین‌الملل، مدیریت و علوم اجتماعی پرداخته است.

دکتر زندمقدم در این باره اظهار کرد: از روز گذشته و همزمان با افتتاح این نمایشگاه، بازدیدکنندگان مختلفی از غرفه انتشارات دانشگاه بازدید داشتند و از آثار منتشر شده استقبال کرده‌اند.

وی همچنین به آثار تولیدی در حوزه آموزش زبان فارسی اشاره کرد و گفت: در این دو روز استقبال بسیار گسترده‌ای از این آثار صورت گرفته است و حتی برخی از اساتید ابراز علاقه کرده‌اند که در این خصوص با انتشارات دانشگاه همکاری کنند.

همچنین، در روز اول نمایشگاه، موسوی زاده، معاون رایزنی جمهوری اسلامی ایران در روسیه، و افشار، مشاور رسانه‌ای سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه، از غرفه انتشارات دانشگاه بازدید کردند.

در روز دوم برگزاری نمایشگاه نیز دکتر سلیمانی، رایزن فرهنگی ایران در روسیه، از غرفه انتشارات این دانشگاه بازدید کرد. در این دیدار، دکتر زندمقدم ضمن معرفی تولیدات و پتانسیل‌های انتشارات دانشگاه، به تبادل نظر در خصوص نحوه ارسال آثار و نیز کتب مورد نیاز در روسیه پرداخت. دکتر سلیمانی نیز به بیان ظرفیت‌های رایزنی ایران در خصوص حوزه نشر پرداخت و اظهار امیدواری کرد که دانشگاه علامه طباطبائی بتواند در این زمینه بیش از پیش موفق باشد.

با توجه به استقرار دبیرخانه کنسرسیوم انتشارات سیزده دانشگاه برتر کشور در دانشگاه علامه طباطبائی، آثاری از آن دانشگاه‌ها نیز در غرفه انتشارات دانشگاه به نمایش گذاشته شده است.

انتهای پیام