خبرگزاری ایسنا با شفافیت و صداقت فعالیت می‌کند‌رییس سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان‌شرقی با بیان این‌که خبرگزاری دوستی دانلود بدون جانبداری و همواره با شفافیت و صداقت در عرصه اطلاع‌رسانی و آگاهی‌دهی به جامعه فعالیت کرده است، افزود: اهل قلم همواره بر شفافیت و صداقت خبرگزاری دوستی دانلود تاکید کرده‌اند.

‌به گزارش دوستی دانلود، دکتر جعفر محسنی در آیین گرامیداشت آغاز بیستمین سال تاسیس خبرگزاری دانشجویان ایران(دوستی دانلود) با اشاره به این‌که حضور و فعالیت دانشجویان، شاکله‌ی اصلی این خبرگزاری معتبر است، اظهار کرد: این روز عزیز را به دانشجویانی که بدون هیچ چشم‌داشت و انتظاری تلاش و فعالیت می‌کنند تبریک می گویم.

وی با بیان این‌که خبرگزاری دوستی دانلود در انجام رسالت خود طی سالهای گذشته با جدیت و صداقت تلاش کرده است و امسال شاهد برگزاری بیستمین سالگرد تاسیس این خبرگزاری هستیم، گفت: اطلاع‌رسانی درست در جامعه و همچنین واکاوی ضعف‌ها و بیان نقاط قوت از جمله رسالت‌های یک رسانه بوده و همچنین رسانه‌ها در راستای حل مسایل فرهنگی جامعه نیز نقش موثری بر عهده دارند.

محسنی در پایان اظهار امیدواری کرد؛ تمامی رسانه‌ها و به ویژه خبرگزاری دوستی دانلود که مورد وثوق مردم و مسئولان است در راستای انجام رسالت‌های خود نقش موثر و فعالی را ایفا کنند.

انتشار اخبار نادرست در شبکه‌های مجازی، موجب بی‌اعتمادی مردم به مسئولان شده است

رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی هم تاکید کرد: انتشار اخبار منفی و نادرست در برخی شبکه‌های مجازی، منجر به بی اعتمادی مردم نسبت به مسئولان شده است.

 دکتر محمد وحدتی هلان در مراسم گرامیداشت بیستمین سالگرد تاسیس خبرگزاری دوستی دانلود با بیان این مطلب اظهار کرد: با توجه به اینکه جامعه ما یک جامعه در حال گذر است، بسیاری از افراد روش استفاده از فضای مجازی را نمی‌دانند و بیش از ۷۵ درصد مردم استفاده درستی از فضای مجازی ندارند و این امر منجر به افزایش بد اخلاقی، حق کشی و بی‌انصافی شده است.

وی افزود: متاسفانه برخی اخبار منفی نادرست که در فضای مجازی در اختیار مردم قرار می‌گیرد، بر گام‌های مثبتی که مسئولان برداشته‌اند، غالب شده و زحمات مسئولان را هدر می‌دهد.

وی با بیان این که فضای مجازی جوی درست کرده است که مردم به مسئولان اعتماد ندارند، اضافه کرد: اگر این حرکت را اصلاح نکنیم، انسان‌های سالم و درستکار از ترس تهمت کنار می‌روند و برخی افراد ناشایست پای کار می آیند که نتیجه خوبی نخواهد داشت و به جای حل مشکل، بر مشکلات افزوده می‌شود.

 نماینده مردم بستان آباد در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه خبرگزاری دوستی دانلود یک خبرگزاری معتبر و مورد اعتماد در بین جوانان، مسئولان و آحاد مردم است، خطاب به خبرنگاران، اظهار کرد: شما امانت دار بسیار خوبی بوده و به نحو احسن انجام وظیفه می‌کنید، مشکلات مردم را به گوش مسئولان و پاسخ‌ها و فعالیت‌های مسئولان را نیز به مردم می‌رسانید و در جامعه آسایش، امنیت و راحتی به وجود می‌آورید.

 وی در پایان با بیان این که رسانه‌ها رسالت سنگینی دارند، خاطرنشان کرد: رویه‌ای که خبرگزاری دوستی دانلود در پیش گرفته و موجب پذیرش این رسانه از سوی جامعه شده است و می‌تواند مورد توجه مدیران سایر شبکه‌ها در فضای مجازی قرار بگیرد.

منافع ملی کشور اولویت‌ اصلی خبرگزاری دوستی دانلودست

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی هم گفت: با توجه به وجود جریانات سیاسی و موضوعات مختلف در کشور، معتقدم مجموعه‌ای که منافع ملی در اولویت اصلی و خط قرمز آن باشد، موفق می‌شود، خبرگزاری دوستی دانلود نیز در عملکرد ۲۰ ساله‌ی خود ثابت کرده که منافع ملی کشور اولویت اصلی و با اهمیت این خبرگزاری است که این ویژگی بارز باعث شده مسائل را به درستی انعکاس دهد و هیچ زمانی حقی را ضایع نکند.

 محمداسماعیل سعیدی هم که در مراسم گرامیداشت بیستمین سالگرد تاسیس دوستی دانلود سخن می‌گفت، ضمن تبریک سالروز تاسیس این خبرگزاری، بیان مسائل حقیقی و واقعی جامعه با دیتای موجود را از ویژگی‌های ممتاز این خبرگزاری دانست و گفت: خبرگزاری دوستی دانلود همواره سعی کرده زبان گویای مردم شده و انتظارات، دردها و مطالبات مورد انتظار مردم را آن‌گونه که هست، انعکاس دهد.

وی افزود: خبرگزاری دوستی دانلود یکی از برکات جهاد دانشگاهی محسوب می‌شود که امسال نیز در بیستمین سالگرد تاسیس آن حضور یافتیم.

سعیدی  با بیان این‌که خبرگزاری دوستی دانلود، همواره جزو خبرگزاری‌هایی بوده که منشا اثر است، خاطرنشان کرد:  تلاطم مشکلات و موضوعات مختلفی که در جامعه اتفاق می‌افتد، باعث نشده که خبرگزاری دوستی دانلود از حد و حدود خود تعدی کند و تابع احساسات شود.

وی با بیان این‌که ایجاد اعتماد عمومی یکی از بزرگ‌ترین سرمایه‌ی یک خبرگزاری محسوب می‌شود، گفت: اعتماد مردم سرمایه‌ی اصلی ماست،  امروزه نظام جمهوری اسلامی در سایه‌ی اعتماد ملی در آستانه‌ی چهلمین سالگرد تاسیس نظام و پیروزی انقلاب اسلامی قرار دارد، دشمنان انقلاب همواره سعی دارند به گونه‌ای القا کنند که نظام در آستانه‌ی سقوط است اما این گونه نیست، ما نمی‌گوییم مشکل نداریم ولی وجود مشکل به معنای این نیست که مردم از نظام سیر شدند.

وی جهاد دانشگاهی را یکی از دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی عنوان کرد و گفت: جهاد دانشگاهی با تکنولوژی‌ها و فناوری‌های نوین، رتبه‌ی علمی و اختراعات کشور را ارتقا داده است که این افتخارات کشور به مجاهدات و تلاش جهاد دانشگاهی باز می‌گردد.

نباید در انتقاد افراط و تفریط شود

نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که انتقاد در جامعه خوب بوده و مورد نیاز است اما نباید در آن افراط و تفریط شود، گفت: دروغگویی و سیاه‌نمایی در جامعه هر دو گناه کبیره است، چرا که باعث انحطاط در جامعه می‌شود.

معصومه آقاپور علیشاهی هم گفت: این روز عزیز را به تمامی خبرنگاران استان و به ویژه خبرنگاران فعال خبرگزاری دوستی دانلود تبریک می‌گویم.

وی با تاکید بر این‌که رسانه‌ها پل ارتباطی بین نیازها و خواسته‌های مردم با تفکر و تصمیم‌سازی مسئولان است، افزود: این پل ارتباطی هر قدر که مستحکم‌تر بوده و اساس آن بر راستگویی و واقع‌نگری استوار باشد، تصمیم‌گیری‌ها و تصمیم‌سازی‌ها نیز بطور صحیح انجام خواهد شد.

وی با اشاره به این‌که برگزاری بیستمین سالگرد تاسیس، افتخاری برای خبرگزاری دوستی دانلود است، گفت: اینکه یک خبرگزاری بتواند ۲۰ سال بدون جهت‌گیری خاص و با صداقت و شفافیت و همچنین به کارگیری نیروهای جوان در مسیر رسالت‌های خود فعالیت کند، جای تبریک و افتخار دارد.

آقاپور با اشاره به فضای خبری باز در جامعه تاکید کرد: از رسانه‌های استان خواستاریم این موارد را درنظر بگیرند و واقع‌گرایی و حقیقت‌جویی را سر لوحه فعالیت خود قرار دهند.

وی در پایان گفت: از تمامی اندیشمندان، فرهیختگان، اساتید و دانشجویان خواستارم با افکار و اندیشه‌های متفاوت و مکتب‌های مختلف، همدل باشند. باید در کنار هم باشیم تا به هدف اصلی خود که توسعه و پیشرفت ایران است، برسیم.

شفافیت باید در جامعه حاکم شود

سپس نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که متاسفانه در برخی شرایط خبرنگاران مجبور به سانسور اخبار می‌شوند و واقعیت ها را منتشر نمی‌کنند، گفت: فضا باید آزاد شده و شفافیت در جامعه حاکم شود.

شهاب‌الدین بی‌مقدار  با بیان این‌که رسالت رسانه‌ها بازتابی از انتقال رویدادها است، اظهار کرد: اگر مشکلی در جامعه مطرح می‌شود، باید سعی شود که در کنار آن، رسانه‌ها راه‌هایی برای رفع آن مشکل ارائه دهند؛ متاسفانه در مقابل ۱۰۰ انتقاد یک راه‌حلی از سوی رسانه‌ها ارائه نمی‌شود.

وی ادامه داد: اگر رسانه‌ها فقط مشکل را در نظر بگیرند و راهکاری ارائه ندهند، ناامیدی در جامعه رواج پیدا می‌کند.

بی مقدار در خصوص واگذاری پرداخت یارانه نقدی به استان‌ها، خاطرنشان کرد: در لایحه بودجه سال ۹۸ که به مجلس ارسال شده، باید پرداخت یارانه نقدی به استان‌ها محول شود، ضرورت دارد دست در دست هم دهیم تا بتوانیم از این یارانه استفاده بهینه‌ای انجام دهیم.

وی عنوان کرد: هر استان به میزان تعداد افراد یارانه بگیر، اعتبار دریافت کرده و تنها به کسانی که نیاز دارند یارانه پرداخت می‌کنند و بقیه مبالغ نیز سهم پروژه عمرانی استانی می‌شود.

 نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس تصریح کرد: امید است تا تمامی اختیارات استانی به خود استان‌ها واگذار شود؛ چراکه واگذاری اختیارات به استان‌ها منجر به تسهیل در انجام امورات می‌شود.

خبرگزاری‌ها امید و نشاط به جامعه تزریق کنند

نائب رئیس شورای شهر تبریز با بیان این‌که عدم برقراری ارتباط با مردم از مشکلات اساسی ما است، گفت: فضای ناامیدی و یاس در جامعه ایجاد شده که این عامل خود باعث کاهش کارایی شده است، از تمامی خبرگزاری‌ها خواهش می‌کنم در شرایط فعلی به جای این‌که فضای ناامیدی را در مردم و جامعه تشدید کنند، امید و نشاط به جامعه تزریق و تا حدودی زندگی روزمره‌ی مردم را تسهیل کنند.

سونیا اندیش هم ضمن تبریک روز دانشجو و بیستمین سالروز تاسیس خبرگزاری دوستی دانلود، اظهار کرد: امیدوارم همواره قدر منزلت و شان دانشجویان که چشم و امید جامعه هستند را بدانیم و زمینه را برای رشد و توسعه دانشجویان فراهم کنیم.

وی با بیان این‌که بی شک مدیریت و مسئولیت یک خبرگزاری کار بسیار سختی است، افزود: وظیفه‌ی خبرگزاری دوستی دانلود در دوران مختلف، شرایط فعلی و کش و قوس‌های سیاسی و فرهنگی بسیار سخت بوده و عوامل این خبرگزاری همواره برای انعکاس اخبار زحمات زیادی می‌کشند.

اندیش بیان کرد: خبرگزاری دوستی دانلود یکی از شاخص‌ترین خبرگزاری‌ها است که همواره سعی کرده با شفاف سازی و بدون جناح بندی خاص، خبرها را انعکاس دهد.

وی ادامه داد: خوشحالم که فضای رسانه‌ای دوستی دانلود در ارائه‌ی اخبار توانسته به شفافیت بیشتری دست یافته و واقعیت‌ها را بیان کند.

انتهای پیام