درآمد اماکن تاریخی البرز صفر استمعاون میراث فرهنگی البرز گفت: در تلاشیم شرایط بازدید عمومی از کاخ سلیمانیه در بهمن ماه فراهم شود.

حسین امین افشار در گفت‌وگو با خبرنگار دوستی دانلود اظهار کرد: میراث فرهنگی البرز هیچ درآمدزایی از اماکن تاریخی استان ندارد و صرفاً در روزهای خاصی از سال مثل ایام عید یا هفته میراث فرهنگی اقدام به بلیط فروشی برای بازدید عمومی از مکان‌هایی مثل کاخ سلیمانیه و کاخ مروارید می‌کند، البته مبالغ جمع‌آوری شده از این بلیط فروشی به حساب خزانه واریز می‌شود و این اداره کل هیچ نفع مالی‌ از این فروش نمی‌برد.

امین افشار توضیح داد: شاید اگر در البرز موزه‌ای وجود داشت امکان درآمدزایی مستمر از طریق فروش بلیط به مردم ایجاد می‌شد ولی فعلاً این شرایط وجود ندارد.

این مسئول با اشاره به بازدید یک هیات خارجی 70 نفره طی چند روز گذشته از مجموعه کاخ سلیمانیه گفت: این بازدید به درخواست دانشگاه پردیس کشاورزی دانشگاه تهران اتفاق افتاد و خارجی‌های بازدید کننده در حقیقت مهمان این دانشگاه بودند.

امین افشار بیان کرد: فعلاً امکان بازدید عمومی از کاخ سلیمانیه وجود ندارد و اقدامات بازسازی و مرمت و تبدیل این مجموعه به کاخ موزه به اتمام نرسیده است. اگر با برنامه‌ریزی‌های انجام شده پیش برویم بهمن ماه امسال درهای کاخ سلیمانیه برای بازدید عموم مردم باز خواهد شد.   

انتهای پیام