دفاع مقدس زمینه گسترش اسلام را فراهم کرد‌یک استاد دانشگاه علوم انتظامی ناجا گفت: دفاع مقدس زمینه گسترش اسلام را فراهم کرد و اگر از ثمره خون شهدا نبود امروز نمی توانستیم اربعین ۲۰میلیونی داشته باشیم.

‌به گزارش ‌دوستی دانلود-‌ حجت الاسلام و المسلمین قدرت الله عباسپور شامگاه گذشته(پنج‌شنبه) در مراسم یادواره 100 شهید منطقه برزاوند اردستان در مسجدالنبی(ص) روستای نیسیان اظهار کرد: شور شهادت و مردانگی که در جوانان ۳۰ سال گذشته بود، هنوز وجود دارد و امروز در دهه ۹۰ همان حال و هوا مشاهده می شود.

وی افزود: آنهایی که آرزو داشتند با تمام شدن جنگ و گذشت زمان، ارزش های انقلاب فراموش شود، ببینند که امروز چطور جوانان در دفاع از حرم پیش قدم هستند و این گونه مراسم باعث ناامیدی آنها شده است.

استاد دانشگاه علوم انتظامی ناجا با بیان اینکه اگر یادکردن از جنگ و دفاع بد بود در آیات قران از جنگ های صدر اسلام سخنی نمی آمد، تصریح کرد: جامعه به برگزاری یادواره های شهدا و بیان خاطرات آنها نیاز دارد.

عباسپور با اشاره به اینکه اگر شهدا نبودند، همانطور که در گذشته هر وقت دشمنان طمع کردند بخشی از وطن را گرفتند امروز هم کشور تجزیه شده بود، گفت: دفاع مقدس زمینه گسترش اسلام را فراهم کرد و اگر از ثمره خون شهدا نبود امروز نمی توانستیم اربعین ۲۰میلیونی داشته باشیم.

در ادامه این مراسم نماینده مردم شهرستان اردستان در مجلس گفت: هر جا که آمریکا و استکبار در منطقه خاورمیانه حضور پیدا کردند، باعث تقویت مقاومت شد و این خاری در چشم آنها شده است.

حجت الاسلام و المسلمین سید صادق طباطبائی نژاد افزود: شهید یعنی شاهد و کسی که حاضر و زنده است. در دو آیه قرآن به صراحت بیان می کند که شهدا زنده اند.

وی گفت: شهادت مقامی است که برای اولیا خداست و امام حسین(ع) در یک نصف روز عاشقانی تربیت کرده است که همین امروز افرادی در دفاع از حرم زینب جان خود را فدا می کنند و در این راه از یکدیگر سبقت می‌گیرند. هر کسی توفیق شهادت پیدا نمی کند و کسانی در آخرت در مقابل خداوند سربلندتر هستند که در راه خدا جان داده باشند.

نماینده مردم اردستان در مجلس با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی دشمنان داخلی و خارجی زیادی دارد، افزود: وجود شهدا انقلاب را زنده نگه داشته است.

انتهای پیام