دیدار امام جمعه موقت تهران با جمعی از آزادگان نخبهحجت‌الاسلام ابوترابی فرد گفت: ایثارگران و خانواده معظم شهدا از اهمیت و احترام بسیار زیادی برخوردار هستند.

به گزارش دوستی دانلود، ‌حجت‌الاسلام سید محمد حسن ابوترابی در دیدار با جمعی از آزادگان نخبه که اسلام کریمی مدیرکل دفتر دانش پژوهان و تشکل‌های ایثارگر در آن حضور داشت با تبریک فرا رسیدن سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی گفت: آزادگان در طول دوران اسارت و همچنین اداره کشور پس از جنگ تحمیلی تاکنون گام‌های بسیار زیادی برداشتند و فداکاری‌های آن‌ها فراموش نخواهد شد، این ایثارگران سرمایه‌های بزرگی برای کشور محسوب می‌شوند و جایگاه کنونی ایران مرهون برکت وجود آنها است.

وی با تأکید بر اینکه ایثارگران و خانواده معظم شهدا از اهمیت و احترام بسیار زیادی برخوردار هستند، خاطرنشان کرد: در نماز جمعه ۲۶ مردادماه، به مناسبت ورود آزادگان به خدمات ارزشمند این عزیزان اشاره خواهم کرد، امیدواریم مسیر حرکت کشور با کمک ایثارگران و آزادگان به‌گونه‌ای باشد که در سال‌های آتی تأثیر خدمات این عزیزان بیش‌ازپیش مشهود شود.

اسلام کریمی مدیرکل دفتر دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر نیز در این نشست با اشاره به عضویت و مشارکت ۹۰۰۰ نفر از نخبگان سراسر کشور در این مرکز و فعالیت در حوزه ایثار و شهادت، تصریح کرد: ۳۱۲ نفر از آزادگان نخبه، هم‌اکنون عضو دفتر دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر و جزو اعضای هیئت علمی، مبتکرین و مخترعین هستند. چالش‌های مختلف کشور در این مرکز احصا شده و گروه‌های نخبه مختلف جامعه ایثارگری با تشکیل کارگروه‌هایی آن‌ها را بررسی و چاره‌اندیشی می‌کنند.

مدیرکل دفتر دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر با اشاره به موفقیت‌های جامعه ایثارگری افزود: خوشبختانه بررسی تعداد نخبگان جامعه ایثارگری و از جمله رتبه‌های برتر آزمون سراسری نشان‌دهنده توانمندی‌های جامعه ایثارگری است که این موضوع باید مورد توجه مسئولان باشد.

انتهای پیام