دیدار مدیرکل بنیاد شهید تهران با مادر شهیدان علی و حسن تهرام مقدم


مادر شهید تهرانی‌مقدم

نادر نصیری، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ، با حضور در منزل شهیدان علی و حسن تهرام مقدم با مادر این دو شهید والا مقام دیدار کرد.

به گزارش دوستی دانلود،نصیری در این دیدار گفت: شهدا برگزیده خداوند هستند و هر کس به توفیق شهادت دست یابد بی‌شک جاودانه خواهد شد. شهیدان راه خود را به ‌درستی پیدا کرده بودند و با  دانستن مقام شهید نزد خدواند آگاهانه  خط سرخ شهادت را انتخاب کردند.
نصیری ضمن تقدیر از صبر و بردباری مادر شهیدان حسن و علی تهرانی مقدم گفت: کاری که مادران شهدا کردند با هیج چیز  قابل تقدیر نیست. شما  دو فرزند خود را در راه آرمان‌های انقلاب و دفاع از میهن تقدیم کردید و اگر تربیت فاطمه گونه مادران شهدا نبود نظام اسلامی پایدار نمی‌ماند.
وی ابراز امیدواری کرد اخلاق و منش شهیدانی چون حاج حسن تهرانی مقدم برای همه فرزندان این سرزمین الگو قرار گیرد تا بتوانیم  ایرانی سربلند، با عزت و آباد داشته باشیم.
مادر شهیدان علی و حسن تهرانی مقدم نیز در این دیدار با اشاره به اینکه شهید علی تهرانی مقدم در شب شهادت حضرت علی(ع) به دنیا آمد و در ظهر عاشورای سال 1359 در سن 17 سالگی شهید شد گفت: پس  از شهادت فرزندم علی هشت سال در جبهه خدمت کردم و کمکهای مردمی را به رزمندگان می‌رساندیم  وحاج حسن همیشه می‌گفت مادرم شیرزن است. از اینکه فرزندانم در راه اسلام به شهادت رسیدند خدا را شاکرم.
سردار شهید حاج حسن تهرانی مقدم از فرماندهان دوران جنگ تحمیلی و فرمانده جهاد خودکفایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سال 90 بر اثر انفجار در پادگان امیرالمؤمنین در شهرستان ملارد به همراه جمعی از پرسنل سپاه به شهادت رسید.
نصیری همچنین با حضور در بیت شهید «محمدرضا  پورابتهاج»، با محمد علی پورابتهاج پدر این شهید دیدار و از وی تجلیل کرد. محمدرضا پور ابتهاج 28 بهمن سال 1361 در فکه به یع شهادت رسید.

انتهای پیام