رزم‌واره مدافعان حرم برگزار شد


نخستین رزم‌واره مدافعان حرم با تجلیل از برگزیدگان این رزم‌واره و تجلیل از خانواده شهدای مدافع حرم در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد.

به گزارش دوستی دانلود، سردار بهمن کارگر رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در مراسم اختتامیه نخستین جشنواره مدافعان حرم سخن می‌گفت، بیان کرد: فرزندان خانواده شهدای حرم کار بزرگی انجام دادند. این شهدا از جهان اسلام دفاع کردند. آنها تبعیت ولی امر مسلمین را در سوریه و عراق به نمایش گذاشتند. یکی از ثمره‌های دفاع مقدس این بود که چنین افرادی را برای شهدای مدافع حرم الگو قرار داده بود. دفاع مقدس یک جنگ جهانی کوچک بود که با پیروزی ایران در آن انقلاب اسلامی قوت گرفت. ثمره این پیروزی تشکیل بسیج جهان اسلام شد.

وی خاطرنشان کرد: دشمن آمده بود که به واسطه داعش اسرائیل را هم‌مرز جمهوری اسلامی ایران بکند اما همین بسیج جهانی در مرزهای رژیم صهیونیستی ایجاد شد. پیروزی‌های بزرگ رزمندگان در سوریه و عراق ثمره فداکاری آنها و تبعیتشان از مقام ولایت است. به واسطه این جنگ مردم منطقه آگاه شدند و بسیج در سوریه و عراق با اسم‌های مختلفی ایجاد شد. افرادی همچون حاج قاسم سلیمانی ثمره دفاع مقدس هستند.

سردار کارگر با بیان اینکه ایران جزو کشورهای قدرتمند در دنیا است، خاطرنشان کرد: امروز تصمیم مهمی در دنیا بدون حضور جمهوری اسلامی ایران گرفته نمی‌شود.

وی یادآور شد: یکی از اشکالات ما در دوران دفاع مقدس این بود که تجربه کافی نداشتیم. ما آن زمان از ابزار هنر غافل بودیم اما امروز با ابزار هنر آشنا هستیم و توانسته‌ایم فداکاری و رشادت مدافعان حرم را به نمایش بگذاریم و همواره هنرمندان ما در این راستا حضور فعال و تاثیرگذاری داشته‌اند.

سردار کارگر در پایان سخنان خود گفت: امیدوارم رزم‌واره مدافعان حرم در سطح بین‌المللی به میزبانی استان‌های کشور برگزار شود چراکه داعش فقط برای نابودی اسلام نبامده بود بلکه انسانیت را هدف گرفته بود.

به گزارش دوستی دانلود، در ادامه این مراسم سردار حسین اکبری رئیس مجمع جهانی بیداری اسلامی در سخنانی بیان کرد: بحث مدافعان حرم در این مقطع از تاریخ که حماسه آفریده‌اند نگاه مکمل به دفاع مقدس است. آنها توانسته‌اند از ارزش‌های الهی دفاع کنند. در این راستا دو نسل برای حضور بسیار حریص بودند. نخست جاماندگان دفاع مقدس و دیگری نسل جوان.

وی ادامه داد: نظام سلطه در تلاش بود تا در منطقه اهداف و نیات پلید خودش را عملی کند اما این تحولات و گفتمان مقاومت بود که با نظام سلطه در منطقه به تقابل پرداخت. آمریکا در منطقه شکست خورد.

رئیس مجمع جهانی بیداری اسلامی تاکید کرد: اندیشه مقاومت آمریکا را شکست داد و به او خسارت‌های زیادی وارد آورد. انگیزه بسیجی و مدافعان حرم در سوریه و عراق تمام معادلات نظام سلطه و رژیم صهیونیستی را برهم زد. اگر زمانی بخش‌های وسیعی از این دو کشور اشغال بود توانستند آنجا را پاکسازی کنند.

اکبری ادامه داد: قدرت مقاومت امروز یک توان منسجم است که از مرزهای ایران خارج شده است و توانسته است استقلال و توان خود را حفظ کند. امروز یک بسیج در جهان اسلام شکل گرفته است و مقاومت به عنوان یک مولفه کنشگر این قابلیت را دارد که اگر اسرائیل یا قدرت‌های بزرگ بخواهند تهدید کنند به آنها پاسخ بدهد.

به گزارش دوستی دانلود، در بخش دیگر رزم‌واره مدافعان حرم علی‌اصغر جعفری مدیرعامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در سخنانی بیان کرد: در حقیقت این رزم‌واره یک جشنواره بود اما برای آنکه عنوان آن در شأن مدافعان حرم باشد عبارت رزم‌واره را انتخاب کردیم.

وی درباره پیامدهای برگزاری رزم‌واره مدافعان حرم توضیح داد: تجلیل از افرادی که با بصیرت و وقت‌شناسی توانستند از ارزش‌های اسلامی دفاع کنند و به حمایت از ولایت و امامت بپردازند، ادای احترام جامعه فرهنگی و هنری به مدافعان حرم و خانواده آنها و شکل‌گیری یک حرکت جمعی جهادی غیرسازمانی پیامدهای برگزاری این جشنواره بود.

جعفری خاطرنشان کرد: برای این رزم‌واره بیش از ۲ هزار و ۱۰۰ اثر در شش بخش دریافت شد. در بخش مردمی ۵۳۷ اثر، شنیداری ۵۱۰ اثر، مطبوعات، خبرگزاری‌ها و سایت‌ها ۴۶۹ اثر، دیداری ۱۷۰ اثر، فضای مجازی ۱۶۱ اثر و سرود و نغمه‌ها ۲۰۲ اثر دریافت کردیم.

به گزارش دوستی دانلود، در بخش پایانی این مراسم برگزیدگان نخستین رزم‌واره مدافعان حرم و تعدادی از خانواده شهدای مدافع حرم تجلیل شدند.

انتهای پیام