رشد 27.5 درصدی سفرهای زمینی به خارج/ کاهش سفرهای هوایی داخلی تا 18 درصدمعاون گردشگری کشور اعلام کرد: از ابتدای تعطیلات نوروزی سفرهای خارجی از راه زمین 27،5 درصد و از راه هوا 5 درصد رشد داشته است.

به گزارش دوستی دانلود، آمار سفرهای خارجی در تعطیلات نوروز که از 27 اسفندماه سال 96 تا پنجمین روز فروردین ماه سال 1397 محاسبه شده، درحالی افزایش داشته که پیش بینی شده بود؛ با گران‌تر شدن نرخ ارز و کمیاب شدن آن و از سوی دیگر افزایش عوارض خروجی سفرهای داخلی بیشتر شود. هرچند که محمد محب خدایی از افزایش سفرهای داخلی تا 18 درصد خبر داده و اعلام کرده تا ششمین روز تعطیلات نوروز، آمار اقامت مسافران نوروزی به 33 میلیون نفر شب رسیده است.

معاون گردشگری در عین حال از کاهش سفرهای هوایی در مسیرهای داخلی تا 18 درصد به دوستی دانلود خبر داده که آمارهای وزارت راه و شهرسازی نیز مؤید رشد سفرهای جاده‌ای در تعطیلات نوروز امسال است.

بی شک حوادث هوایی اخیر و گرانی که در بلیت‌های مسیرهای هوایی در ماه‌های پایانی سال اتفاق افتاد باعث شده خودروهای شخصی و سواری همچنان محبوب ترین وسیله برای سفر باشند.

رییس پلیس راهور ناجا نیز در هفتمین روز فروردین ماه اعلام کرد: بر اساس آمار دستگاه های تردد شمار، سفرهای جاده ای نوروز 97 در مقایسه با سال گذشته حدود 12 درصد افزایش یافته است.


انتهای پیام