روایتی از برگزاری مسابقات قرآن دانشجویان جهان اسلام؛ قرآن، دوستی، آگاهی…ششمین دوره مسابقات قرآن کریم دانشجویان جهان اسلام از روز پنجشنبه آغاز شد. مسابقاتی که پس از برگزاری چند دوره در شهرهای تهران، اصفهان و مشهد، این بار نیز در مشهد برگزار می‌شود.

به گزارش دوستی دانلود- منطقه خراسان، محمد حاتمی – مدیر روابط عمومی سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور – با اشاره به تفاوت برگزاری این دوره مسابقات با دوره‌های گذشته، در گفت‌وگو با دوستی دانلود گفت: اصلی‌ترین تفاوت برگزاری مسابقات در این دوره با دوره‌های قبل در این است که سطح کیفی آن ارتقا یافته است. در واقع این دوره از مسابقات سه مرحله برگزار شد که حدود 73 کشور در آن شرکت داشتند.

وی ادامه داد: همچنین یکی دیگر از تفاوت‌های برگزاری این دوره از مسابقات با دوره‌های گذشته این است که مخاطبان رقابت‌های این دوره تنها محدود به همان شهری که رقابت‌ها در آن برگزار می‌شود، نیست و قرار است به صورت یک برنامه تلویزیونی از شبکه‌های سیمای ملی و تعدادی از شبکه‌های خارجی پخش شود.

مدیر روابط عمومی سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور خاطرنشان کرد: در مرحله نخست این رقابت‌ها بیش از 220 تن از متسابقین فایل‌های تصویری تلاوت‌های خود را برای داوران ارسال کردند که از این تعداد 72 مورد پذیرفته شد.

وی افزود: در ایام عید نیز مرحله نیمه نهایی این مسابقات از طریق اسکایپ در شبکه تلویزیونی اسرا برگزار شد و حال 44 نفر برگزیده از مرحله نیمه نهایی به این مرحله راه یافته‌اند تا نفرات برتر این دوره از رقابت‌ها مشخص شود.

حاتمی با بیان اینکه برگزاری این رقابت‌ها فرصت خوبی است تا شرکت‌کنندگان با اساتید بین‌المللی قرآن آشنا شوند، گفت: در این دوره از مسابقات 10 داور که 6 تن از آنان ایرانی هستند، مرحله نهایی را داوری خواهند کرد. 

او اضافه کرد: در این دوره هیچ محدودیتی از جهت معرفی تعداد متسابق به این رقابت‌ها نداشته ایم. همه شرکت کنندگان این مسابقات دانشجو بوده و قرار است طی سفری که به مشهد دارند، علاوه بر شرکت در رقابت‌ها، از اماکن زیارتی و سیاحتی مشهد نیز دیدن نمایند و یک شب میهمان ضیافت شهردار مشهد مقدس نیز خواهند بود.

حاتمی افزود: همچنین مقرر شده شرکت کنندگان این رقابت ها در محافل قرآنی دانشگاه‌های مشهد و حرم مطهر رضوی نیز شرکت نمایند و به قرائت قرآن بپردازند. 

وی تصریح کرد: در این دوره از رقابت‌ها علاوه بر سازمان جهاد دانشگاهی خراسان رضوی که میزبان این رقابت هاست، برخی از دستگاه هانیز با ما همکاری داشته اند که از آن جمله می‌توان به شهرداری مشهد، آستان قدس رضوی، اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، سازمان آیسسکو، استانداری خراسان رضوی، خبرگزاری ایکنا و… اشاره کرد.


انتهای پیام