سفر ۱۵۰۰ دانش آموز گیلانی به یادمان‌های غرب کشورمدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان گفت: ۱۵۰۰ دانش آموز پسر مقطع دوم متوسطه تابستان امسال در قالب کاروان های راهیان نور به مناطق غرب کشور اعزام می‌شوند.

نادر جهان آرای در جلسه ستاد هماهنگی و پشتیبانی بسیج دانش آموزی با اشاره به دومین سال اعزام تابستانی دانش آموزان پسر مقطع دوم متوسطه به منطقه کرمانشاه، بیان کرد: امسال ۱۵۰۰ دانش آموز پسر در قالب ۳۰ دستگاه اتوبوس و در سفری سه روزه از مناطق بازی دراز، سرپل ذهاب و قصر شیرین در کرمانشاه دیدن می‌کنند و از نزدیک با رشادت‌های رزمندگان هشت سال دفاع مقدس آشنا می‌شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان با اشاره به اجرای طرح‌های مختلف بسیج دانش آ موزی در تابستان امسال، افزود: اردوی سه روزه یاوران ولایت با حضور ۶۰۰ دانش آموز دختر و پسر دوره دوم متوسطه برپا خواهد شد که این برنامه اقدامی نمادین در واگذاری مسئولیت پایگاه‌های بسیج دانش آموزی مدارس به دانش آموزان است.

جهان آرای با اشاره به اجرای طرح «بهنام محمدی» که با مشارکت نهاد مدرسه، خانواده‌ها و مساجد انجام می‌شود، گفت: قرار است در صورت تأمین اعتبار کافی این طرح نخستین بار با مشارکت ۳ هزار و ۵۰۰ نفر در قالب ۸ اردوی دو روزه ویژه دانش آموزان دوره اول متوسطه برگزار شود.

انتهای پیام