شناسایی۲۳ شهید ۱۳ ساله در اردبیلمدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان اردبیل از برگزاری هنرواره حبیب و جایزه ادبی یوسف در این استان خبر داد.

به گزارش دوستی دانلود، علی واحد که در مراسم رونمایی از پوستر «هنرواره حبیب» سخن می گفت، بیان کرد: با هدف ترویج فرهنگ دفاع مقدس و تکریم رزمندگان و مدافعان حرم، هدایت و حمایت از تولیدات هنری در حوزه دفاع مقدس و مقاومت جریان سازی هنری در بین جوانان و تشویق آن‌ها »هنرواره حبیب» در استان اردبیل برگزار خواهد شد.

وی افزود: هنروراه حبیب در چهار بخش«نمایش صحنه و خیابانی، فیلم، مستند داستانی کوتاه، عکس و شعر« برگزار خواهد شد که هنرمندان و علاقمندان به شرکت در این بخش می‌توانند آثار خود را تا ۱۵ شهرویر ۹۷ به دبیرخانه هنروراه به اداره کل حفظ نشر و ارش‌ها دفاع مقدس استان ارسال کنند. آئین اختتامیه هنروراه حبیب نیمه دوم مهرماه سال ۹۷ است.

واحد یادآور شد: اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان اردبیل به منظور انعکاس و انتقال میراث گران سنگ هشت سال دفاع مقدس و مقاومت اسلامی هشتمین جایزه ادبی یوسف (داستان کوتاه) را برگزار خواهد کرد .مراسم اعلام نتایج استانی این جایزه ادبی شهروریر ماه ۹۷ است از علاقه‌مندان تقاضا دارم تا آثار خود را حداکثر تا پایان تیر ماه امسال به اداره کل حفظ نشر و ارش‌های دفاع مقدس استان ارسال کنن..

وی گفت: تا چند سال پیش استان اردبیل فقط یک شهید ۱۳ ساله آن هم شهید مرحمت بالازاده بود، اما امروز به همت نویسندان استان ۲۳ شهید ۱۳ ساله در استان اردبیل شناسایی شده و خاطرات و زندگی آن عزیزان به قلم کشیده است.

انتهای پیام