محتوای پژوهشی مهدویت با ابزار هنر مانا شودمعاون فرهنگی حرم مطهر فاطمه معصومه(س) با اشاره به برگزاری جشنواره ملی مهدویت توسط جهاددانشگاهی، آن را امری مبارک دانست و بیان کرد: یکی از عرصه‌هایی که این جشنواره باید به آن بپردازد، استفاده از هنر برای اثربخشی بیشتر به برنامه‎هاست؛ محتوای فاخر تولید شده در مراکز پژوهشی باید در چنین جشنواره‌هایی به زبان هنر مانا و ماندگار شود.

به گزارش خبرنگار دوستی دانلود، حجت‎الاسلام و المسلمین صفر فلاحی در دیدار با رئیس جهاددانشگاهی واحد استان قم که در ستاد تولیت آستان مقدس کریمه اهل بیت(س) برگزار شد، گفت:  خوشبختانه جهاددانشگاهی نهادی است که خدمات ارزشمندی به نظام اسلامی و مردم ارایه کرده است.

وی افزود: حرم مطهر نیز دارای ظرفیت‌های گسترده فکری و فرهنگی و اجرایی است که می‌توانیم در بسیاری از عرصه‌ها با جهاددانشگاهی مشارکت کنیم؛ در برگزاری برخی کارگاه‎ها، جلسات، حوزه نمایشگاه‎ها و… می‌توانیم از ظرفیت جهاددانشگاهی بهره ببریم.

فلاحی برگزاری جشنواره ملی مهدویت توسط جهاددانشگاهی را امری مبارک دانست و گفت: حرم مطهر نیز در حوزه‌های مختلف می‌تواند زمینه‌هایی را برای کمک به این جشنواره فراهم کند.

وی گفت: می‌توان شرایطی را فراهم کرد که از مجموعه آثار تولید شده حرم نیز در حوزه مهدویت در این جشنواره استفاده کرد؛ هم‌چنین کارشناسان مذهبی فعال در مسجد نیز در اتاق فکر این جشنواره حضور جدی داشته باشند.

معاون فرهنگی حرم مطهر فاطمه معصومه(س) بیان کرد: یکی از عرصه‌هایی که این جشنواره باید به آن بپردازد، استفاده از هنر برای اثربخشی بیشتر به برنامه‎هاست؛ محتوای فاخر تولید شده در مراکز پژوهشی باید در چنین جشنواره‌هایی به زبان هنر مانا و ماندگار شود.

وی گفت: به عنوان مثال نقش برخی از شهرها در فرایند ظهور در منابع موجود است و به همین دلیل است که باید بر این مساله تاکید بسیار داشته باشیم و نقش قم در ظهور را بیش از پیش برای مردم بیان کنیم.

فلاحی اظهارکرد: در زمینه پاسخ به شبهاتی که امروز پیرامون مهدویت طرح می‌شود نیز باید تلاش بیشتری انجام شود؛ روش شیخ صدوق در پاسخ به شبهات روش بسیار خوبی بود، زیرا ایشان از فرایند زندگی همه انبیا تا ائمه را بیان می‌کرد و در این مسیر خود به خود صدها شبهه پاسخ داده می‌شد.

وی تصریح کرد: از جمله شبهاتی که در این عرصه و با این فرایند به شکل طبیعی پاسخ داده می‌شد می‌توان به مساله امامت، رهبری، وجوب رهبر الهی برای هر امت در هر زمان، مساله غیبت که برای بسیاری از اولیاالله و امت‌ها رخ داده بود، مساله ظهور، دلایل و عوامل غیبت و ظهور، عمر طولانی حضرت و… اشاره کرد.

فلاح در ادامه به ارایه پیشنهاداتی جهت همکاری بیشتر حرم با این جشنواره پرداخت و در نهایت بر لزوم همکاری بیشتر و فعالانه جهاددانشگاهی در دهه کرامت پیش رو تاکید کرد.

انتهای پیام