مراسم یادبود کامیار شاپور برگزار می‌شودمراسم یادبود کامیار شاپور روز جمعه (دوم شهریورماه) در باغ کتاب تهران برگزار می‌شود.

رامین رحیمی، از دوستان کامیار شاپور – فرزند فروغ فرخزاد و پرویز شاپور – درباره جزئیات این مراسم یادبود به دوستی دانلود گفت: پس از فوت کامیار قصد داشتیم که مراسم یادبودی برای او برگزار کنیم و منتظر یک فرصت مناسب بودیم. در همین راستا مراسم یادبود او روز جمعه (دوم شهریور ماه) از ساعت ۱۸ تا ۲۰ در آرت‌اسپیس واقع در باغ کتاب تهران برگزار می‌شود.

او ادامه داد: تلاش کردیم ساختار این مراسم همانند شخصیت کامیار، منفک از سایه پدر و مادرش باشد. همچنین مراسم در چهار بخش طراحی شده است؛ پخش کلیپ مستند از کامیار شاپور، پخش موسیقی زنده با توجه اینکه کامیار در حوزه موسیقی نیز فعالیت داشت، بخش خاطره‌گویی و بخش شعر خوانی که شامل شعرهای کامیار و شعر «لالایی» فروغ فرخزاد که به پسرش کامیار هدیه کرده بود. 

رحیمی که برگزاری این مراسم یادبود را برعهده دارد، اعلام کرد: نیما رئیسی اجرای مراسم را برعهده دارد و از چهره‌های فرهنگی و هنری زیادی بویژه در حوزه‌های ادبیات، تجسمی و موسیقی برای حضور در مراسم دعوت شده است. 

به گزارش دوستی دانلود، کامیار شاپور متولد ۲۹ خرداد ۱۳۳۱ بود که روز دوشنبه (۲۵ تیرماه) بعد از دوره‌ای بیماری بر اثر ایست قلبی  و در سن ۶۶ سالگی از دنیا رفت؛ پسری که هم فروغ در شعرهایش به او اشاره کرده، و هم شاپور از نامش، «کامی»، به عنوان نام مستعار خود استفاده کرده است. او نقاشی می‌کشید و مدتی هم در موسیقی خیابانی فعالیت داشت.

مجموعه شعر «عشق یک مجسمه‌ فلزی‌ست و نورهای معطر طلایی»، «خودنویسم را از آفتاب پر می‌کنم» (نامه‌های پرویز شاپور به فرزندش کامیار) با گردآوری و تنظیم فرناز تبریزی و کامیار شاپور و «اولین تپش‌های عاشقانه قلبم» (نامه‌های فروغ فرخزاد به همسرش)، به کوشش عمران صلاحی و کامیار شاپور کتاب‌های به‌جامانده از کامیار شاپور هستند.

انتهای پیام