مناسبت‌های دینی، ظرفیت مهمی در ترویج معارف اسلامی‌یکی از اساتید برجسته حوزه گفت: مناسبت‌های دینی، ظرفیت مهمی در ترویج معارف اسلامی در جامعه است.

‌به گزارش ‌دوستی دانلود، آیت الله محمدعلی علوی گرگانی عصر روز یکشنبه در دیدار اعضای ستاد دهه کرامت با وی با تاکید بر ضرورت توجه به تقوای الهی و تبیین ارزش های دینی در جامعه عنوان کرد: انسان باید عمر خود را برای بندگی و تقوای الهی سپری کند.


این استاد برجسته حوزه افزود: در طول زندگی فرصت‌هایی وجود دارد که اگر غنیمت بشماریم و از آن به خوبی استفاده کنیم به رشد و تعالی فردی و اجتماعی دست پیدا می‌کنیم؛ یکی از این فرصت‌های مهم، برگزاری مناسبت‌های مختلف دینی و ایامی است که برای اهل بیت(ع) آئین جشن و یا عزاداری صورت می‌گیرد.

آیت الله علوی گرگانی بیان کرد: مناسبت‌های دینی، ظرفیت مهمی در ترویج معارف اسلامی در جامعه است؛ در دهه کرامت باید به بهترین نحو به معرفی اهل بیت(ع) و ترویج معارف اسلامی و دینی بپردازیم.

این استاد برجسته حوزه اظهار کرد: اگر بتوانیم جایگاه اهل بیت(ع) را برای جوانان به خوبی تبیین کنیم، بسیاری از ارزش‌ها در جامعه گسترش پیدا می‌کند.

وی گفت: با توجه به جایگاه دینی و علمی و فرهنگی قم باید از این ظرفیت‌های عظیم در مناسبت های دینی استفاده کرد. بسیاری از اجتماعات مردمی در دل همین مناسبت‌های دینی تشکیل می‌شود که خود فرصتی مهم به لحاظ فرهنگی است که نباید از آن غفلت کرد.

وی عنوان کرد: وجود حضرت معصومه(س) در قم موجب شده این شهر یکی از مراکز تشیع و فقاهت باشد و به برکت این بانوی بزرگ‌، عالمان بسیاری در این شهر پرورش یابند.

این استاد برجسته حوزه خاطرنشان کرد: در دهه کرامت به تبیین شخصیت حضرت معصومه(س) و امام رضا(ع) و آثار و برکات وجودی آنان پرداخته شود.


انتهای پیام