نشست بررسی آثار مریم جعفری حصارلو در نمایشگاه کتاب برگزار شدنشست بررسی و نقد محتوایی آثار مریم جعفری حصارلو در نمایشگاه کتاب تهران برگزار شد.

به گزارش دوستی دانلود براساس گزارش رسیده، این نشست امروز سه‌شنبه 18 اردیبهشت‌ماه، در سرای اندیشه و قلم نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران برگزار شد.

در این نشست، جعفری – از نمایندگان ادوار مجلس شورای اسلامی -، فرهاد درودگر – کارگردان سینما و تئاتر – و همچنین مسئول هنری و امور کتاب زندان‌های استان تهران درباره ویژگی‌های آثار مریم جعفری حصارلو سخن گفتند.

در ابتدا خود نویسنده، درباره سه اثر نمایشی و موضوع سه اثر آموزشی و پژوهشی خود سخن گفت. سپس جعفری درباره قدرت قلم و ادبیات مذهبی و تحقیق چشمگیر برای نوشتن آثار نمایشی و در عین حال مذهبی این نویسنده صحبت کرد.

در ادامه نشست، فرهاد درودگر به بررسی موجز آثار پرداخت و از لحاظ شکل ظاهری و مضمونی آثار را به نقد کشید. او در سخنانی گفت: «علت حضور من در این جمع، تشویق و دلگرمی یک نویسنده بانو است که راه سیمین دانشور را در پیش گرفته است و جا پای او می‌گذارد؛ تا اینکه انشاءالله یک روز شاهد سیمین دانشور دیگری باشیم».

درودگر افزود: «خوشحالم که فرصتی داده شد تا به بررسی آثار این نویسنده جوان بپردازیم. زیرا سال‌های سال است که او در دنیای ادبیات نمایشی و نویسندگی قلم می‌زند و من ایمان دارم که تلاش او بی نتیجه نخواهد بود.»