نشست مشترک شورای اداری معاونت تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهیدنشست مشترک شورای اداری معاونت تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران و شورای معاونین بنیاد تهران امروز در سالن الغدیر برگزار شد.

به گزارش دوستی دانلود، مهدی ایزدی امروز در نشست مشترک شورای اداری معاونت تعاون بنیاد شهید و امور ایثارگران و شورای معاونین بنیاد تهران ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای سقوط هواپیمای مسافربرب ایرباس گفت: در دوازدهم تیرماه 1367، هواپیمای مسافری ایرباس ایران که از بندرعباس عازم دبی بود، بر فراز آب های خلیج فارس مورد هجوم ناوگان دریایی متجاوز آمریکایی قرار گرفت و سقوط کرد و 298 انسان بی گناه در این جنایت دد منشانه به شهادت رسیدند.

وی تلاقی این فاجعه و حادثه هفتم تیر را معنا دار دانست و افزود: به فرموده امام آنانی که راه را برای آمریکا هموار کرده بودند و فاجعه هفتم تیر را به وجود آوردند برای ضربه زدن به انقلاب هم با رژیم بعث عراق هم دست شدند.

ایزدی با اشاره به شرایط کلی کشور پس از پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: ما بعد از اینکه انقلاب کردیم و ایران از یوغ ابرقدرت ها بیرون آمد و مردم خواستند کشور با اسلام و جمهوریت اداره شود، دشمنان تلاش کردند به هر شکل ممکن قدرت و منافع خود را حفظ کنند اما نتوانستند. برای همین دو جنگ را در عرصه های اقتصادی و دفاعی بر ما تحمیل کردند و به همین دلیل در 10سال نخست پیروزی انقلاب اسلامی کشور درگیر بحران های بزرگی شد که با هم دستی قدرت های بزرگ دنیا علیه ایران پدید آمدند.

ملت ایران جنایات منافقین را از یاد نمی‌برد

معاون تعاون بنیاد با تاکید بر اینکه وجود رهبری بی نظیر امام راحل باعث شکست دشمن و منافقین شد گفت: تروریست‌های خبیثی که امروز منجی ملت ایران شده‌اند کسانی هستند که دستانشان به خون 17 هزار نفر از مردم بی‌گناه آلوده است و ملت ایران هیچ‌گاه جنایات آنان و تکه تکه کردن و به شهادت رساندن فرزندان خود را به وحشیانه ترین شکل ممکن از یاد نمی‌برند.

و امروز به وجود آمدن داعش نیز زائیده تفکرات منافقین است و اگر شاهد چیزی به نام جهاد نکاح هستیم این در واقع همان ازدواج ایدئولوژیک منافقین و در تداوم تفکرات تکفیری آنان است.

وی با اشاره به توطئه‌های مختلف دشمن علیه جمهوری اسلامی اظهار داشت: ترور شخصیت ها، دانشمندان، محاصره اقتصادی و تحریم کالا و تکنولوژی هیچ کدام نتوانست انقلاب را از میان بردارد بلکه باعث شد در پزشکی هسته‌ای، ساخت نیروگاه‌ها که توسط شرق و غرب متوقف شده بود به استقلال برسیم.

ایزدی در ادامه درباره اقدامات غیرانسانی رئیس‌جمهور آمریکا گفت: جامعه بین‌المللی و دنیای مدرن در مقابل اقدامات وحشیانه این جانور انسان نما که سردمدار بزرگترین کشور دنیاست و در قرن بیسستم می‌گوید کودکان مهاجرین را از خانواده جدا کنند سکوت اختیار کرده‌اند در ظلمی آشکار سکوت می‌کند.

افسران جنگ اقتصادی آماده باشند

معاون تعاون بنیاد افزود: امروز معاندان نظام و مناققین در کنار آمریکا جنگ اقتصادی را علیه ما آغاز کرده اند و در این برهه مسئولان باید آماده این جنگ باشند و با مال خود جهاد کنند و افسران جنگ اقتصادی باید با برنامه ریزی پایگاههای اقتصادی آنان را نشانه گرفته و نقاط آسیب دشمن را شناسایی کنند و دشمنان باید بدانند 80 میلیون رزمنده در ایران داریم که همچون گذشته با تمام قوا ایستادگی خواهند کرد.

توجه به اولویت ها در شرایط کنونی 

وی با تاکید بر در نظر گرفتن اولویت ها در سال 97 گفت: مدیران کل در معاونت تعاون در سال جاری موظف هستند با کارشناسی دقیق فعالیت های پیش رو را اولویت بندی کنند و کارهایی که به هیچ وجه امکان تعطیلی آن وجود ندارد در اولویت نخست قرار دهند و کارهایی که تاخیر در انجام آن خسارتی به ایثارگران وارد نمی کند در رده دوم قرار گیرد و در مرتبه آخر فعالیتهایی گنجانده شود که انجام آن خوب است اما عدم انجامش زیانی در پی نخواهد داشت. وی افزود: اولویت های اعلام شده پس از تصویب برای اجرا به مدیران کل همه استانها اعلام خواهد شد.

خدمات به شکل غیر حضوری به ایثارگران ارائه شود

ایزدی در بخش دیگری از سخنانش روند بنیاد را به سمت ارائه خدمات به صورت الکترونیکی مثبت ارزیابی کرد و افزود: باید شرایطی فراهم شود که ایثارگران خدمات را در منزل و بدون مراجعه حضوری به بنیاد دریافت کنند و تلاشهای خوبی در این زمینه انجام شده و حدود 300 هزار کارت شناسایی هوشمند با کمترین مراجعه در منزل ایثارگران به آنان تحویل داده شده است و کار بسیار مهم دیگری که در این ارتباط صورت گرفته ثبت اطلاعات بیکاران در سامانه سجایا و راه‌اندازی سامانه برخط ایثارگران است که شرایط را برای رفع نیازهای شغلی ایثارگران تسهیل می نماید.

معاون تعاون بنیاد ارائه خدمات در میز خدمت را در راستای تکریم ایثارگران دانست و خاطر نشان کرد: بنیاد در رعایت حقوق شهروندی و تکریم ایثارگران در میز خدمت پیشگام بوده و اکنون با توجه به بخشنامه رئیس جمهور در این باره میز خدمت در استانها باید تقویت شود.

در نشست معاونت تعاون و امور اجتماعی بنیاد تهران حجت‌الله امانی مدیرکل اشتغال و کارآفرینی بنیاد، رضا ریاحی مدیرعامل صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران، خداکرم کولیوند مدیرکل مسکن و امور گلزارهای، تبریزی مدیرکل تسهیلات رفاهی، هنرمند مدیرکل مددکاری، فرهادی مدیرکل امور اداری ایثارگران، نادر نصیری مدیرکل بنیاد تهران و اعضای شواری معاونین این بنیاد حضور داشتند.

انتهای پیام