واکنش منتقدان به فیلم موتورهای فانی


واکنش منتقدان به فیلم موتورهای فانی

«موتورهای فانی» آنطور که انتظار می‌رفت نتوانست نظرات منتقدان را به خود جلب کند و از امتیازات خوبی برخوردار باشد.

جدیدیترین اثر علمی تخیلی و ماجراجویی کمپانی یونیورسال پیکچرز تحت عنوان «موتورهای فانی» (Mortal Engines) در تاریخ ۲۷ نوامبر امسال (۶ آذر) در سالن نمایش مخصوص شهر لندن به‌روی پرده رفت؛ جایی که منتقدان مطرح از سرتاسر دنیا آنجا جمع شده تا این فیلم مورد انتظار را تماشا و نقدهای خود را برای انتشار آماده کنند. این فیلم تا به اینجا از منتقدان وبسایت متاکریتیک امتیاز ۴۳ از ۱۰۰ را دریافت کرده است. کارگردانی این فیلم برعهده کریستین ریورز بوده و ستارگانی از جمله هرا هیلمار در نقش هستر شاو، پاپی مک‌لیود در نقش جوانی‌های هستر شاو، رابرت شیهان در نقش تام نتس ورثی، هیوگو ویوینگ در نقش تئودوس ولنتاین، جیها در نقش آنا فنگ، لیلا جورج در نقش کترین ولنتاین، رونان رفتری در نقش بویس پاد، پاتریک مالاهاید در نقش مگنوس کروم و استیفن لانگ در نقش شرایک در آن حضور داشته و به‌ایفای نقش پرداختند. لازم به ذکر است پیتر جکسون به عنوان یکی از تهیه‌کنندگان این فیلم در تیم تولید حضور داشته است. داستان این فیلم ۱۰۰ سال پس از نابودی تمدن و بشریت توسط یک اتفاق فاجعه‌بار به‌وقوع می‌پیوندد. زمانی که یک زن جوان و مرموز به نام هستر شاو به همراه گروهی مخصوص که اکثر اعضایش جوان هستند، سعی دارند تا شهر لندن غول پیکر و درنده را متوقف کنند؛ شهری که قصد دارد در مسیر حرکتش هرچه هست را نابود کند. حال بیایید مروری بر نقدهای منتشر شده از این فیلم کنیم:

ویلیام بیبیانی از TheWrap: امتیاز ۸۶ از ۱۰۰

“در این فیلم شاهد دنیایی بسیار قدرتمند هستیم که از سبک استیم پانک در آن به خوبی استفاده شده است. استفاده و به‌تصویر کشیدن خوب منظره‌ها و صحنه‌ها باعث می‌شود به سختی نسبت به این فیلم شکایت و اعتراضی کنیم چراکه فیلم خیلی خوب مسیر خود را درپیش گرفته است.”

بن کینگزبرگ از نیویورک تایمز: امتیاز ۶۰ از ۱۰۰

“درکل، «موتورهای فانی» نسبت به باقی آثار هم ژانرش می‌تواند تا حد زیادی مخاطب خود را سرگرم کند.”

کنت توران از لس آنجلس تایمز: امتیاز ۵۰ از ۱۰۰

“این فیلم تمام آن چیزهایی را که انتظارش را داشتید در خود دارد به جز هیجان و بار احساسی مجذوب‌کننده.”

کیتی والش از شیکاگو تریبون: امتیاز ۵۰ از ۱۰۰

“از لحاظ بصری و دیداری، این فیلم به حدی شلوغ است که احتمال فروریختنش وجود دارد و از لحاظ احساسی، همانند پَر سبک و سطحی است. سازندگان می‌توانستند در مخازن فیلم، موتورهای بیشتری استفاده کنند تا عملکرد بهتری داشته باشد.”

پیتر بردشاو از گاردین: امتیاز ۴۰ از ۱۰۰

“نکات زیرکانه و خوبی در فیلم «موتورهای فانی» وجود دارد و ایفای نقش بازیگران نیز خیلی خوب است اما چیزی که درباره این اثر استیم پانکی پر زحمت می‌توان گفت این است که «موتورهای فانی» اصلا یک فیلم به حساب نمی‌آید و این ممکن است خنده‌دار باشد.”

مایکل او سالیوان از واشینگتون پست: امتیاز ۳۷ از ۱۰۰

“داستان این فیلم بسیار بزرگ است و با وحود خلاقیت‌ها و صحنه‌های تخیلی که در آن به‌کار برده شده، بیننده حس آشنایی نسبت به آن پیدا می‌کند گویی این فیلم را قبلا تماشا کرده است. دیالوگ های آن نیز برای گوش آشنا بوده و پر از مواردی است که انگار قبلاً آن را شنیده‌ایم.”

سورن اندرسون از سیاتل تایمز: امتیاز ۲۵ از ۱۰۰

“می‌توان گفت فیلم «موتورهای فانی» اصلا در مسیر اصلی خود قرار ندارد. در عین حال این فیلم در تلاش است تا خود را نسبت به داستان‌های پسا آخرالزمانی مشابه متمایز جلوه دهد.”

با توجه به نقدهای منتشر شده می‌توان گفت با فیلمی متوسط و تا حدی سرگرم کننده مواجه هستیم که ارزش حداقل یک بار دیدن را دارد. در صورتی که با خواندن نقدهای بالا این فیلم را مناسب دیدن می‌دانید و فکر می‌کنید که با سلیقه شما مطابقت دارد، ما نیز تماشای آن را به شما توصیه می‌کنیم. شما نیز اگر نظری داشتید با ما در میان بگذارید.

نویسنده: مانی شکیبایی


پیشنهادات سایت:

برای باخبر شدن از آخرین اخبار سایت و سینمای جهان ، به کانال تلگرام دوستی دانلود بپیوندید.

کانال تلگرام دوستی دانلود