ولایت‌مداری؛ درس ماندگار حضرت زهرا (س) به امت اسلامیکارشناس امور دینی گفت: ولایت‌مداری باید درس بزرگ ما از حضرت زهرا (س) باشد، به‌خصوص در شرایط کنونی کشور که دشمن از هر سو جنگ تمام‌عیار را با ملت آغاز کرده است.

حجت‌الاسلام علی ناصر در گفت‌وگو با دوستی دانلود، اظهار کرد: پس از رحلت پیامبر گرامی اسلام (ص) امت اسلامی نسبت به پذیرش حضرت علی (ع) به عنوان ولی امت اسلامی خلاف وعده کردند و ایشان را با مظلومیت تمام تنها گذاشتند. حضرت زهرا (س) برای دفاع از ولایت با همه جایگاه والایی که در بین امت به عنوان دختر پیامبر اکرم (ص) داشتند، وارد میدان شدند. ایشان به همراه فرزندان‌شان درب به درب اهل مدینه می‌رفتند تا عهد و پیمانی که با علی (ع) در غدیرخم بسته بودند را یادآوری کنند: زندگی حضرت زهرا (س) برای همه مسلمانان چه زن و چه مرد الگو و درس فراموش نشدنی است که برای تبیین این درس‌ها باید تلاش شود: دفاع جانانه از ولایت یکی از مهم‌ترین بخش‌های زندگی حضرت زهرا (س) که نتیجه آن به شهادت ایشان ختم شد.

وی همچنین اظهار کرد: در حال حاضر که چهل سال از پیروزی انقلاب اسلامی سپری می‌شود باید به نقش و جایگاه ولایت‌فقیه در جریان قبل و بعد از انقلاب اسلامی توجه بسیاری داشت.

ناصر خاطرنشان کرد: ولایت‌مداری باید درس بزرگ ما از حضرت زهرا (س) باشد، به‌خصوص در شرایط کنونی کشور که دشمن همه تلاش خود را برای سست کردن جایگاه انقلاب به‌خصوص ولایت‌فقیه انجام می‌دهد اما همواره با شکست مواجه می‌شود.

انتهای پیام