پخش مستند زندگی رضا مقدسی از تلویزیون«روزنامه‌نگار تراز انقلاب» روایتی از زندگی مرحوم رضا مقدسی مدیرعامل سابق خبرگزاری مهر و از روزنامه‌نگاران با سابقه انقلاب اسلامی در روز جمهوری اسلامی از شبکه مستند پخش می شود.

به گزارش دوستی دانلود به نقل از روابط عمومی شبکه مستند سیما، این مستند به تهیه‌کنندگی محمد حسین فتاح و کارگردانی حسین ذوالفقاری یکشنبه، دوازدهم فروردین ساعت ۱۹:۱۵ پخش و روز آینده ساعت ۱۳:۱۵ بازپخش خواهد شد.

«روزنامه‌نگار تراز انقلاب» در گفتگو با خانواده مقدسی و همچنین برخی چهره‌های عرصه رسانه و مطبوعات مانند فرشاد مهدی پور مدیر مسئول روزنامه صبح نو، پیام تیرانداز مدیرعامل خبرگزاری فارس، مسعود معینی مدیر شبکه چهار سیما و محمدسعید احدیان مدیرعامل موسسه مطبوعاتی خراسان و … به مرور زندگی شخصی، حرفه ای و فضائل اخلاقی مرحوم مقدسی پرداخته است.

زنده‌یاد مقدسی از فعالان رسانه‌ای بود که در سال ۱۳۴۶ در مشهد مقدس متولد شد و فعالیت رسانه‌ای را از دوران دانش‌آموزی و با نوشتن در نشریه دانش‌آموزی آغاز و سال‌ها به عنوان خبرنگار فعالیت کرد.

حضور در بخش‌های مختلف تحریریه‌ صدا و سیما، دبیری سرویس‌های جامعه و سیاسی روزنامه جام‌جم، قائم مقامی همشهری، مدیرمسئولی روزنامه خبر، مدیرعاملی خبرگزاری مهر و مدیرمسئولی روزنامه بین‌المللی تهران تایمز و… بخشی از سوابق این فعال مطبوعات و چهره فرهنگی است.

این روزنامه نگار تراز انقلاب بهمن ماه سال ۹۶ پس از تحمل ماه‌ها رنج بیماری درگذشت و پیکرش با حضور با حضور مردم و بسیاری از چهره های سیاسی، فرهنگی و اهالی رسانه به خاک سپرده شد.

انتهای پیام