کتابفروشی به وسعت کردستان – ایسنامدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان از مشارکت 35 کتاب فروشی سنندج در راستای اجرای طرح کتابفروشی به وسعت ایران خبر داد و گفت: این طرح در راستای طرح‌های حمایتی از کتابفروشان سراسر کشور اجرا می‌شود.

جلال قلعه‌شاخانی  در گفت‌وگو با دوستی دانلود، اظهار کرد: معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به منظور رونق بخشیدن به بازار کتاب و ترویج کتابخوانی، همزمان با بیست و ششمین دوره هفته کتاب تسهیلاتی را در قالب یارانه خرید کتاب از طریق کتابفروشی‌های سراسر کشور، مستقیماً به خریداران کتاب پرداخت می‌کند . 

وی ادامه داد: در این طرح کتابفروشی‌هایی که شرایط لازم را دارا باشند، پس از ثبت‌نام در سایت خانه کتابketab.ir و تائید، می‌توانند کتاب‌های خود را که با شرایط تعیین شده در این طرح مطابقت داشته باشند با 20 درصد تخفیف به خریداران بفروشند.  

وی در خصوص تاثیر این طرح بر رونق کتابفروشی‌ها گفت: تفاوت این طرح با طرح‌های دیگر این است که باعث می‌شود خریدار کتاب به کتابفروشی مراجعه کند و به نوعی آشتی مجددی بین خریدار کتاب و کتابفروشی‌ها ایجاد می‌کند. 

قلعه شاخانی همچنین با اشاره به آغاز ثبت‌نام کتابفروشی‌ها در طرح پاییزه کتاب، عنوان کرد: طرح پاییزه کتاب با شعار «حال خوش خواندن در پاییزه کتاب» دهمین گام در راستای اعطای یارانه نشر کتاب از طریق کتاب‌فروشی‌هاست . 

وی با بیان اینکه این طرح از ٢٤ آبان در شهرستان‌ها آغاز شده و تا چهار آذر ادامه دارد، افزود:  کتابفروشان سراسر کشور می‌توانند از امروز (24 آبان‌ماه) با مراجعه به سایت خانه کتاب به نشانی ketab.ir در دومین «پاییزه کتاب» ثبت‌نام کنند. 

قلعه‌شاخانی همچنین گفت: طرح پاییزه کتاب از دوم آذرماه همزمان با روز کتابگردی در کتابفروشی‌های عضو طرح آغاز  و تا 22 آذرماه در مراکز استان‌ها و دوم دی در شهرستان‌ها اجرا می‌شود. 

وی خاطرنشان کرد: در دومین طرح پاییزه کتاب خریداران می‌توانند در چند نوبت و از چند کتابفروشی، کتاب‌های عمومی را با ۲۰ درصد تخفیف و کتاب‌های کودک و نوجوان را با ۲۵ درصد تخفیف از کتابفروشی‌های عضو طرح خریداری کنند.

وی برگزاری نمایشگاه و فروشگاه کتاب در مرکز استان و شهرستان‌های تابعه، اهدای کتاب به مناطق روستایی و نواحی منفصل شهری سطح استان، تقدیر از فعالان عرصه کتاب و کتابخوانی، رونمایی از تازه‌های نشر و برگزاری برنامه‌های مختلف و متنوع فرهنگی با موضوع کتاب با همکاری باشگاه‌های کتابخوانی را از جمله برنامه‌های پیش‌بینی شده گرامیداشت هفته کتاب اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان اعلام کرد.

انتهای پیام