کسب رتبه برتر تورنمنت جهانی “چوب” توسط هنرمند کرمانشاهیعلیرضا باوندپور پور هنرمند صنعتگر کرمانشاهی رتبه برتر مسابقات جهانی”چوب” در کشور کامبوج را کسب کرد.

این هنرمند منبت کار و پیکره تراش کرمانشاهی در گفت و گو با خبرنگار دوستی دانلود با بیان اینکه مسابقات جهانی چوب هر ساله از 21 مارچ (29 اسفند) به مدت شش روز به میزبانی یکی از کشور های دنیا برگزار می شود، اظهار کرد: این مسابقات امسال با موضوع “چوب و زندگی” به میزبانی کشور کامبوج برگزار شد. 

وی که تنها شرکت کننده ایرانی در این مسابقات بود، افزود: در مسابقات امسال 100 شرکت کننده در قالب 30 تیم حضور داشتند که کشورهای ایران، افغانستان و فلسطین با سرگروهی ایران در یک تیم قرار گرفتند.  

باوند پور تصریح کرد: مسابقات جهانی چوب کامبوج در 10 رشته از جمله ساخت سازهای سنتی چوبی، کنده کاری چوب، معرق، منبت، عروسک سازی، خراطی و…  برگزار شد که گروه ایران در رشته کنده کاری چوب شرکت کرد. 

وی اضافه کرد: اثری که گروه ایران در این رقابت ها خلق کرد بسیار مورد توجه داوران قرار گرفت، بطوریکه رتبه برتر را کسب کردیم. 

این هنرمند کرمانشاهی گفت: یکی از آیتم های این مسابقات ساخت یک اثر چوبی توسط هنرمندان کشورهای مختلف از مهمترین جاذبه های گردشگری کشورهایشان بود تا آن را در موزه چوب کامبوج قرار دهند، لذا به عنوان نماینده مردم ایران و استان کرمانشاه منبت کتیبه جهانی بیستون را ساخته و به موزه چوب کامبوج تقدیم کردم. 

وی افزود: در پایان این رقابت ها،  شرکت کنندگان هر کشور درختی را به نام کشورشان در کامبوج کاشتند. 

باوند پور در پایان به فعالیت 30 ساله خود در رشته منبت و پیکره تراشی اشاره کرد و یادآور شد: در مسابقات سال گذشته نپال نیز مقام اول را کسب کردم و با برتری در رقابت های امسال مجوز حضور در مسابقات 2019 اتریش را بدست آوردم.

انتهای پیام