گزارش باکس‌آفیس هفته اخیر و اکران قسمت سوم انتقام‌جویان


گزارش باکس‌آفیس هفته اخیر و اکران فیلم «انتقام‌جویان: جنگ بی‌نهایت» (Avengers: Infinity War)

«انتقام‌جویان: جنگ بی‌نهایت» با اکران در سینماهای آمریکا، فروش داخلی ۲۵۰ میلیون دلاری را ازآن خود کرد و رکورد پرفروش‌ترین افتتاحیه را شکست.

یکشنبه شب، قسمت سوم از مجموعه «انتقام‌جویان» تحت عنوان «انتقام‌جویان: جنگ بی‌نهایت» (Avengers: Infinity War) در سینماهای آمریکا به‌روی پرده رفت و با فروش ۲۵۰ میلیون دلاری اش جایگاه اول جدول باکس‌آفیس را به خود اختصاص داد. این فروش باعث شد تا این فیلم بتواند از «جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد» (با فروش افتاحیه ۲۴۷٫۹ میلیون دلار) پیشی بگیرد و به پرفروش‌ترین فیلم تاریخ در هفته اول اکران تبدیل شود. «انتقام‌جویان: جنگ بی‌نهایت» در گیشه های خارج از خانه نیز وضعیت خوبی داشته و با فروش خارجی ۳۸۰ میلیون دلاری‌اش همه را متعجب کرده است. این نکته را نیز باید در نظر داشت که این فیلم هنوز در چین اکران نشده است و می‌تواند همانند آثار دیگر فروش خوبی در این کشور داشته باشد. فروش جهانی این فیلم در هفته اول اکران ۶۳۰ میلیون دلار تخمین زده شده است که رقم بسیار فوق‌العاده‌ای است. این اثر پرفروش توانسته نمره بسیار خوب A را از منتقدان وبسایت سینما اسکور دریافت کند. فروش جهانی «انتقام‌جویان: جنگ بی‌نهایت» تا به اینجای کار باعث شده تا فروش کلی تمام ۱۹ اثر دنیای سینمایی مارول به رقم بسیار خوب ۱۵٫۵ میلیارد دلار برسد.

«یک جای ساکت» (A Quiet Place) پس از اکران «انتقام‌جویان: جنگ بی‌نهایت» با یک پله سقوط در جایگاه دوم جدول باکس آفیس قرار گرفت. فروش داخلی این اثر ترسناک در هفته اخیر ۱۰٫۶۵ میلیون دلار تخمین زده شده است. «یک جای ساکت» تا به اینجای کار نشان داده که توانایی رقابت با قسمت سوم «انتقام‌جویان» را ندارد چراکه فروش داخلی آن بعد از ۴ هفته اکران تنها ۱۵۰ میلیون دلار بوده است. در خارج از خانه این فیلم با اضافه کردن ۶٫۶ میلیون دلار فروش خارجی خود را به رقم ۸۷٫۲ میلیون دلار رساند. بدین ترتیب فروش جهانی این فیلم ۲۳۵ میلیون دلار خواهد بود. فیلم «من احساس زیبایی می‌کنم» (I Feel Pretty) نیز با فروش داخلی ۸٫۱ میلیون دلاری‌اش در هفته اخیر، جایگاه سوم را به خود اختصاص داد. فروش این فیلم نسبت به هفته گذشته ۴۹ درصد کاهش پیدا کرده است. بدین ترتیب، فروش داخلی این فیلم بعد از ۲ هفته اکران به رقم ۳۰ میلیون دلار می‌رسد. بودجه ساخت این فیلم نیز ۳۲ میلیون دلار بوده است.

در جایگاه چهارم جدول باکس‌آفیس، فیلم «رمپیج» (Rampage) را شاهد هستیم. این فیلم با فروش ۷٫۱ میلیون دلاری‌اش توانسته تا به اینجای کار فروش داخلی خود را به رقم ۷۷٫۹ میلیون برساند. در باکس آفیس جهانی، «رمپیج» با اضافه کردن ۱۶٫۲ میلیون دلار، فروش خارجی ۲۵۶٫۷ میلیون دلاری را ازآن خود کرد. بدین ترتیب، فروش جهانی این فیلم ۳۳۴٫۶ میلیون دلار خواهد بود. این هفته فیلم «پلنگ سیاه» (Black Panther) دیگر اثر کمپانی مارول توانست با پشت سر گذاشتن «سوپر تروپرها ۲» جایگاه پنجم جدول باکس آفیس را به خود اختصاص دهد و جزو پنج فیلم پرفروش این هفته آمریکا باشد. فروش داخلی این فیلم در هفته اخیر ۴٫۳۸ میلیون دلار تخمین زده شده است. بدین ترتیب شاهد فروش داخلی ۶۸۸ میلیون دلاری «پلنگ سیاه» بعد از ۱۱ هفته اکران خواهیم بود.

هفته آینده شاهد اکران چه فیلم‌هایی خواهیم بود؟

هفته آینده فلیم مورد انتظار «تالی» به کارگردانی جیسون رایتمن به‌روی پرده‌های سینما می‌رود. همچنین فیلم ترسناک «سامری شرور» اکران خود در بیش از ۱۸۰۰ سالن سینما را آغاز می‌کند.

نویسنده: مانی شکیبایی


پیشنهادات سایت:

برای باخبر شدن از آخرین اخبار سایت و سینمای جهان ، به کانال تلگرام دوستی دانلود بپیوندید.

کانال تلگرام دوستی دانلود