گزارش باکس‌آفیس هفته اخیر و صدرنشینی مجدد سولو


گزارش باکس‌آفیس هفته اخیر و صدرنشینی مجدد «سولو: داستانی از جنگ ستارگان» (Solo: A Star Wars Story)

گزارش‌ها حاکی از این است که فروش ۲۹ میلیون دلاری فیلم «سولو» در هفته اخیر باعث شده تا این فیلم در جایگاه اول باکس‌آفیس باقی‌ بماند.

اثر جدید کمپانی دیزنی و لوکاس‌فیلم یعنی «سولو: داستانی از جنگ ستارگان» (Solo: A Star Wars Story) از فروش بسیار کمتری نسبت به هفته گذشته برخوردار بوده اما با این وجود توانسته جایگاه اول خود در جدول باکس‌آفیس را حفظ کند. دیزنی فروش داخلی این فیلم در هفته اخیر را ۲۹٫۳ میلیون دلار تخمین زده که ۶۵% نسبت به هفته گذشته افت داشته است. در مجموع فروش خانگی این فیلم تا این هفته به رقم ۱۴۸٫۹ میلیون دلار رسیده است. در مقایسه با فیلم‌های «جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد» (Star Wars: The Force Awakens) و «جنگ ستارگان: آخرین جدای» (Star Wars: The Last Jedi)، هر دو فیلم در دو روز اول اکران فروش خانگی خود را به رقم ۱۴۸ میلیون دلار رساندند و پس از آن نیز فیلم «روگ وان» (Rogue One) بعد از سه روز اکران فروش خانگی خود را به رقم ۱۴۸ میلیون دلار رساند. فروش خارجی این فیلم در هفته اخیر نیز ۳۰٫۳ میلیون دلار تخمین زده شده است. بدین ترتیب، فروش حهانی «سولو» پس از ۱۰ روز اکران به رقم ۲۶۴٫۲ میلیون دلار می‌رسد. کارگردانی این فیلم برعهده ران هاوارد بوده و ستارگانی ازجمله آلدن ارنرایک، امیلیا کلارک، دونالد گلاور و وودی هارلسون در آن حضور داشته و به‌ایفای نقش پرداخته اند.

اثر اکشن و کمدی کمپانی فاکس قرن بیستم، «ددپول ۲» (Deadpool 2) با فروش ۲۳٫۳ میلیون دلاری‌اش در هفته اخیر در جایگاه دوم جدول باکس‌آفیس قرار گرفت. در گیشه‌های خارج از خانه، این فیلم با اضافه کردن ۴۱٫۶ میلیون دلار فروش خارجی خود را به رقم ۳۴۴ میلیون دلار رساند. در مجموع، این فیلم توانسته فروش جهانی ۵۹۸٫۷ میلیون دلاری را به خود اختصاص دهد. «ددپول ۲» تابه‌اینجا از نظر فروش جهانی اختلافی ۲۰ میلیون دلاری با فیلم «لوگان» (Logan) دارد اما انتظار می‌رود تا بتواند فروش بهتری نسبت به «لوگان» داشته باشد. در این قسمت که کارگردانی آن برعهده دیوید لیچ بوده، ستارگانی از جمله رایان رینولدز، مورنا باکرین، تی‌جی میلر، جاش برولین، لزلی اوگامس و برایانا هیلدبرند حضور داشته و به‌ایفای نقش پرداخته‌اند. جایگاه سوم جدول باکس‌آفیس نیز به اثر جدید کمپانی STXfilms  یعنی «شناور» (Adrift) تعلق می‌گیرد. این فیلم با اکران در سینماهای آمریکا توانست فروش افتتاحیه ۱۱٫۵ میلیون دلاری را ازآن خود کند.

کارگردانی این فیلم برعهده بالتازار کارماکور بوده و بازیگرانی از جمله شیلین وودلی و سم کلافلین در آن حضور داشته و به‌ایفای نقش پرداخته‌اند. اثر جدید کمپانی مارول یعنی «انتقام‌جویان: جنگ بی‌نهایت» (Avengers: Infinity War) نیز با اضافه کردن ۱۰٫۴ میلیون دلار، فروش خانگی خود را به رقم ۶۴۲٫۹ میلیون دلار رساند و جایگاه چهارم را به خود اختصاص داد. این فیلم همچنین با فروش خارجی ۲۴٫۳ میلیون دلاری‌اش توانست فروش جهانی خود را به رقم بسیار خوب ۱٫۹۶ میلیارد دلاری برساند و به فروش جهانی رقیبان خود نزدیک‌تر می‌شود (در حال حاضر این فیلم‌ها به ترتیب «جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد» با ۲ میلیارد دلار، «تایتانیک» با ۲٫۱۸ میلیارد دلار و «آواتار» با ۲٫۷۸ میلیارد دلار فروش جهانی هستند). اثر کمدی «باشگاه کتاب‌خوانی» (Book Club) نیز در هفته اخیر با فروش خانگی ۶٫۸ میلیون دلاری‌اش توانست جایگاه پنجم جدول باکس‌آفیس را به‌خود اختصاص دهد. فروش خانگی این فیلم بعد از سه هفته اکران به رقم ۴۷٫۳ میلیون دلار رسیده است. بودجه ساخت این فیلم ۳۵ میلیون دلار بوده است.

هفته آینده چه فیلم‌هایی روی پرده سینما می‌روند؟

هفته آینده فیلم «هتل آرتمیس» (Hotel Artemis) از استودیو گلوبال رودز در ۲۰۰۰ سالن سینما اکران خواهد شد. فیلم ترسناک «موروثی» (Hereditary) نیز در سینماهای آمریکا به‌روی پرده می‌رود.

نویسنده: مانی شکیبایی


پیشنهادات سایت:

برای باخبر شدن از آخرین اخبار سایت و سینمای جهان ، به کانال تلگرام دوستی دانلود بپیوندید.

کانال تلگرام دوستی دانلود