گزارش باکس‌ آفیس هفته اخیر و دنباله شگفت‌ انگیزان در صدر


گزارش باکس‌آفیس هفته اخیر و صدرنشینی قسمت دوم انیمیشن «شگفت‌انگیزان» (Incredibles 2)

همانطور که انتظار می‌رفت، دنباله انیمیشن «شگفت‌انگیزان» با اکران در سینما‌های آماریکا صدرنشین این هفته جدول باکس‌آفیس شد.

انیمیشن جدید و مورد انتظار دو کمپانی دیزنی و پیکسار تحت عنوان «شگفت‌انگیزان ۲» (Incredibles 2) بالاخره اکران شد و توانست طوفانی را در جدول باکس‌آفیس ایجاد کند و صدرنشین این هفته باشد. فروش خانگی این انیمیشن در هفته اخیر ۱۸۰ میلیون دلار تخمین زده شده است و توانسته بیشترین فروش در سه روز نخست اکران بین آثار کمپانی دیزنی و پیکسار را ازآن خود کند. تا قبل از این، انیمیشن «در جستجوی دوری» (Finding Dory) با فروش ۱۳۵ میلیون دلاری‌اش در سه روز نخست اکران این رکورد را برای خود به‌ثبت رسانده بود. این انیمیشن حتی توانسته از فروش ۱۷۴ میلیون دلاری «دیو و دلبر» (Beauty and the Beast) در سه روز اول اکران نیز پیشی بگیرد و رکورد بسیار خوبی را به‌ثبت برساند. در باکس‌آفیس جهانی، این انیمیشن توانست فروشی ۵۱٫۵ میلیون دلاری داشته باشد. بدین ترتیب، فروش جهانی «شگفت‌انگیزان ۲» به رقم ۲۳۱٫۵ میلیون دلار خواهد رسید. کریگ تی. نلسن در نقش باب پار، هالی هانتر در نقش هلن پار، سارا واول در نقش ویولت پار، هاک میلنر در نقش دش پار، ساموئل ال. جکسون در نقش فروزون، جان راتزنبرگر در نقش آندرماینر، برد برد در نقش ادنا مد، باب ادنکیرک در نقش وینستون دور و کاترین کینر در نقش اولین دور از جمله صداپیشگان انیمیشن «شگفت‌انگیزان ۲» هستند. کارگردانی این انیمیشن نیز همانند قسمت اول برعهده برد برد بوده است.

اثر جدید کمپانی برادران وارنر یعنی «هشت یار اوشن» (Ocean’s 8) با فروش ۱۹٫۵۵ میلیون دلاری‌اش در هفته اخیر توانست جایگاه دوم این جدول را به‌ خود اختصاص دهد. فروش خانگی این فیلم تابه‌اینجا به رقم قابل قبول ۷۹٫۱ میلیون دلار رسیده است. فروش خانگی این فیلم در هفته اخیر ۱۹٫۳ میلیون دلار تخمین زده شده است. بدین ترتیب شاهد فروش جهانی ۱۱۶٫۲ میلیون دلاری «هشت یار اوشن» خواهیم بود. این اسپین‌آف داستان اورجینال فیلم استیون اسپیلبرگ تحت عنوان «دوازده یار اوشن» (Ocean’s twelve) را دنبال می‌کند. کارگردانی این فیلم برعهده گری راس بوده و ستارگانی ازجمله ساندرا بولاک، ریحانا، کیت بلانشت، ان هاتوی و هلنا بونهام کارتر در آن به‌ایفای نقش پرداخته‌آند. کمپانی برادران وارنر توانست جایگاه سوم جدول باکس‌آفیس را نیز با اثر جدید و کمدی خود یعنی «تگ» (Tag) به‌دست آورد. این فیلم در هفته اخیر توانست فروش خانگی ۱۴٫۶ میلیون دلاری را به‌خود اختصاص دهد و فروش خارجی ۱٫۴ میلیون دلاری در هفته اخیر داشته باشد. کارگردانی این اثر برعهده جف تامسیک بوده و بازیگرانی از جمله اد هلمز، جیک جانسون، آنابل والیس و جرمی جنر در آن حضور داشته و به‌ایفای نقش می‌پردازند.

فیلم «سولو: داستانی از جنگ ستارگان» (Solo:A Star Wars Story) نیز توانست با فروش خانگی ۹٫۱ میلیون دلاری‌اش در جایگاه چهارم قرار بگیرد. فورش خانگی این فیلم پس از چهار هفته اکران به رقم خوب ۱۹۲٫۸ میلیون دلار رسیده است. این فیلم با اضافه کردن ۵٫۲ میلیون دلار به فروش خارجی‌اش توانست فروش جهانی ۳۳۹٫۵ میلیون دلاری را به‌خود اختصاص دهد. کارگردانی این فیلم برعهده ران هاوارد بوده و ستارگانی ازجمله آلدن ارنرایک، امیلیا کلارک، دونالد گلاور و وودی هارلسون در آن حضور داشته و به‌ایفای نقش پرداخته اند. جایگاه پنجم نیز به اثر کمدی اکشن کمپانی فاکس قرن بیستم یعنی «ددپول ۲» (Deadpool 2) اختصاص دارد. این فیلم با اضافه کردن ۸٫۸ میلیون دلار، فروش خانگی خود را به رقم ۲۹۴٫۶۸ میلیون دلار رساند. در باکس‌آفیس جهانی نیز «ددپول ۲» توانست ۹٫۸ میلیون دلار فروش کند و فروش جهانی خود را به رقم ۶۸۹ میلیون دلار برساند. کارگردانی این قسمت برعهده دیوید لیچ بوده و ستارگانی از جمله رایان رینولدز، مورنا باکرین، تی‌جی میلر، جاش برولین، لزلی اوگامس و برایانا هیلدبرند در آن حضور داشته و به‌ایفای نقش پرداخته‌اند.

هفته آینده چه فیلم‌هایی به‌روی پرده سینما می‌روند؟

هفته آینده فیلم مورد انتظار «دنیای ژوراسیک: سقوط پادشاهی» (Jurassic World: Fallen Kingdom) در بیش از ۴۴۰۰ سالن سینما در آمریکا به‌روی پرده می‌رود. این فیلم در هفته اخیر در سینماهای سرتاسر جهان اکران شده و با بازخوردهای بسیار خوبی نیز همراه بوده است.

نویسنده: مانی شکیبایی


پیشنهادات سایت:

برای باخبر شدن از آخرین اخبار سایت و سینمای جهان ، به کانال تلگرام دوستی دانلود بپیوندید.

کانال تلگرام دوستی دانلود