یکصد و شصت و هشتمین جلسه شورای مشاورین وزرا در امور ایثارگران برگزار شدیکصد و شصت و هشتمین جلسه شورای مشاورین وزرا و دستگاه‌های اجرایی در امور ایثارگران روز دوشنبه ۲۶ آذرماه برگزار شد.

به گزارش دوستی دانلود، مهدی ایزدی معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران در این جلسه با اشاره به طرح تنقیح قوانین در بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: این طرح در حال اجراست و خوشبختانه مراحل آن به‌خوبی طی شده و امیدواریم تا پایان سال به اتمام برسد.

وی افزود: در اجرای این طرح قوانین مربوط به حوزه ایثارگری در ۱۱۰ سال اخیر یعنی از سال ۱۲۸۵ تا ۱۳۹۵ که تاریخ قانون‌گذاری در کشورمان بوده مورد بررسی قرار گرفته است و مشخص شده ۱۷۹۸ حکم قانونی مربوط به ایثارگران در قانون وجود دارد. همچنین ۱۱۲ مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی و ۱۷۲۳ مورد مقررات دیگر نیز مربوط به ایثارگران شناسایی شده است.
معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران اظهار کرد: ۱۲ درصد از این احکام به‌صورت کامل نسخ شده‌اند و ۳۸ درصد نیز به‌صورت ضمنی نسخ شده‌اند و ۵۰ درصد باقی مانده همچنان معتبر هستند. درباره مقررات نیز ۸۴۰ مورد فاقد اعتبار شده و بقیه که حدود ۹۰۰ مورد هستند همچنان معتبر هستند.
ایزدی با بیان اینکه در بررسی تنقیحی به دنبال حفظ قوانین مفید برای ایثارگران هستیم، افزود: همچنین در این مسیر تعارضات قانونی نیز مشخص می‌شوند و مقرر شده است زمانی که کار تنقیح به اتمام رسید به این تعارضات بپردازیم و مشاورین وزرا در امور ایثارگران می‌توانند در زمینه رسیدگی به این تعارضات به ما کمک‌های خوبی کنند.
عبدالرضا عباسپور معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران و سید ناصر میرعیسی خانی مدیرکل دفتر امور حقوقی بنیاد نیز در این نشست به سؤالات مطرح شده در خصوص بیمه درمان تکمیلی ایثارگران و حوزه قوانین و لوایح پاسخ دادند.
انتهای پیام