۴۰۰۰ نفر از خانواده‌های ایثارگران آذربایجان‌غربی جویای کار هستندمشاور استاندار و مسئول امور ایثارگران استانداری آذربایجان‌غربی گفت: ۴۰۰۰ نفر از خانواده‌های ایثارگران در استان جویای کار هستند.

به گزارش دوستی دانلود،علی پیام در دومین جلسه کمیته اشتغال و سرمایه‌گذاری ایثارگران استان که در محل استانداری برگزار شد با تاکید بر اینکه مشکلات ایثارگران استان به صورت تخصصی بررسی می‌شود، گفت: ۴۰۰۰ نفر از خانواده‌های ایثارگران در استان جویای کار هستند که اشتغال این افراد در اولویت ماست.

وی افزود: آمار بیکاری فرزندان و خانواده‌های رزمندگان با سابقه حداقل ۶ ماه حضور در جبهه نیز با کمک نیروهای نظامی استان در حال جمع‌بندی است تا اشتغال این قشر نیز مورد توجه قرار گیرد. ۲۵ درصد از سهمیه استخدامی مخصوص خانواده‌های جانبازان بالای ۲۵ درصد بوده و ۵ درصد سهمیه استخدامی نیز مختص فرزندان ایثارگران با سابقه حداقل ۶ ماه حضور در جبهه است.

وی بیان کرد: در تلاش هستیم با استفاده از ظرفیت ویژه اشتغال ایثارگران، راهکارهای کاربردی را در راستای رفع مشکلات ارائه دهیم.

مسئول امور ایثارگران استانداری آذربایجان‌غربی اضافه کرد: امنیت و عزت امروز جمهوری اسلامی ایران مدیون رشادت‌ها و جانفشانی‌های شهدا و ایثارگران است که باید قدردان این رشادت‌ها باشیم.

پیام گفت: باید برای کسانی که در راه دفاع و صیانت از ارزش ها و آرمان های انقلاب اسلامی، از جان خود گذشتند و ایثارگری کردند، خدمات شایسته‌ای ارائه دهیم و به مسائل، مشکلات و اشتغال فرزندان آنان بیش از پیش رسیدگی کنیم.

عارف خدرلو مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری آذربایجان‌غربی نیز در این جلسه با اشاره به پرداخت تسهیلات اشتغال پایداری روستایی در این استان افزود: ۲۷۰۰ میلیارد ریال در این راستا به ۲۴۶۹ طرح اشتغال روستایی پرداخت شده است.

وی ادامه داد: همچنین ۴۴۰ میلیارد ریال برای ۶۱ طرح اشتغال در مناطق محروم با همکاری بنیاد علوی در حال پرداخت است که برای ۹۷۱ نفر اشتغال‌زایی صورت می‌گیرد.

انتهای پیام